MSI Z390 Tomahawk CPU LED kırmızı yanıyor

Ben ilk aldığımda bir sorun yaşamadım fakat sana tavsiyem 15 denilen bios'u güncellemen tabi ki bios ekranına girebiliyorsan. Eğer giremiyorsan standart bir işlemci fanını bağla ve CPU_FAN kısmına tak. Çünkü BIOS'ta CPU_FAN yada CPU_PUMP aktif olmak zorunda kendi biosumu incelediğim kadarıyla. İkisinden birisi illa ki Hardware Monitör'e bilgi veriyor. Belki sıvı soğutmanın fanını ya da pompayı SYS kısmına takmış olabilirsin. Bunu kontrol et, sıvı soğutma pompası CPU_PUMP sıvı soğutmanın fanını CPU_FAN'a bağla. Tahminimce sorunun çözülecektir. Bu sorununu çözmezse dedikleri gibi anakartta problem vardır. Ama yine de bir kaç varyasyonu dene varsa elinde mümkünse (ekran kartı olmadığı için 250W bile olur) başka bir PSU ile dene.
İşlemcimi vatandan almıştım dün oturduğum yerdeki şubesini aradım parçaları getirin kontrol edelim dediler. Bende ne var ne yok paketledim artık sorun işlemcide mi anakartta mı yoksa belleklerde mi yarın belli olacak. Ben yarın yanımda işlemci, anakart, bellekler ve PSU götürser yeterli olur sanırım sıvı soğutmayı götürmeme gerek yok diye düşünüyorum boşa ağırlık yapmasın :)

Anakartın CPU pinleri 8+4 pin ise, 4 pin olanı takmayın ve sadece 8 pin olanı takın açılacaktır.
Yarın vatana götürmek için topladım artık bütün parçaları. Ayrıca dediğinizi de denemiştim. 2 seçenek var ya BİOS güncelleyerek çözülecek yada arızalı bir parça var. Ben yarın yanımda işlemci, anakart, bellekler ve PSU götürser yeterli olur sanırım sıvı soğutmayı götürmeme gerek yok herhalde.

Yarın vatana götürmek için topladım artık bütün parçaları. Ayrıca dediğinizi de denemiştim. 2 seçenek var ya BİOS güncelleyerek çözülecek yada arızalı bir parça var. Ben yarın yanımda işlemci, anakart, bellekler ve PSU götürser yeterli olur sanırım sıvı soğutmayı götürmeme gerek yok herhalde.
Ne oldu sonuç merak ettim sonucuda yazsaydınız keşke :D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı