Çözüldü MSI Z490 UEFI Windows açılmayıp BIOS'a giriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

cixjoseph

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, durduk yere Windows açılmıyor. Direkt BIOS'a giriyor. Anakartım MSI Z490. BIOS Boot ayarlarında HDD görünüyor fakat "UEFI HDD" olarak seçebiliyorum sadece... Ekran görüntülerini ekledim. BIOS güncellemesi yaptım, yine görmedi. HDD'yi başka bilgisayara taktım Windows 10 Pro içerisinde yüklü görünüyor ama bir türlü HDD Boot olmuyor

WhatsApp Image 2021-06-12 at 11.42.53.jpeg
WhatsApp Image 2021-06-12 at 11.42.54.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Dediğiniz gibi sıfırdan kurulum yaptım. Bu sefer Windows bu bölüme yüklenemiyor diye hata verdi.

Diskpart, list disk, ilgili HDD'yi clean komutu ile temizledim kurulumu yaptım düzeldi.
Arkadaşlar merhaba, durduk yere Windows açılmıyor. Direkt BIOS'a giriyor. Anakartım MSI Z490. BIOS Boot ayarlarında HDD görünüyor fakat "UEFI HDD" olarak seçebiliyorum sadece... Ekran görüntülerini ekledim. BIOS güncellemesi yaptım, yine görmedi. HDD'yi başka bilgisayara taktım Windows 10 Pro içerisinde yüklü görünüyor ama bir türlü HDD Boot olmuyor.

Windows hasar görmüştür Boot dosyası hasarlıdır o sebeble açılmaz.

Dediğiniz gibi sıfırdan kurulum yaptım. Bu sefer Windows bu bölüme yüklenemiyor diye hata verdi.

Diskpart, list disk, ilgili HDD'yi clean komutu ile temizledim kurulumu yaptım düzeldi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Geri
Yukarı