MSI Z490 Unify E0 Hatası

mertoflas

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar. 6900XT ekran kartlı 10850K işlemcili sistemimin ekran kartını RTX 3090 ile değiştirdim. Ekran kartını taktıktan sonra her şey yolundaydı ta ki bilgisayarı kapatıp açana kadar. Sonrasında görüntü gelmemeye başlayınca ben de RAM ve ekran kartımı farklı bır kasaya taktım, sorunsuz çalışıyorlar. Anakartımda ise E0 Hata kodu LED ekranında gözüküyor. Ne yapmam gerek bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok mutlu olurum. İyi forumlar dilerim.
Anakart: MSI Z490 MEG UNIFY.

Selamlar. 6900XT ekran kartlı 10850k işlemcili sistemimin ekran kartını RTX 3090 ile değiştirdim. Ekran kartını taktıktan sonra her şey yolundaydı ta ki bilgisayarı kapatıp açana kadar. Sonrasında görüntü gelmemeye başlayınca ben de RAM ve ekran kartımı farklı bır kasaya taktım, sorunsuz çalışıyorlar. Anakartımda ise E0 hata kodu LED ekranında gözüküyor. Ne yapmam gerek bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok mutlu olurum. İyi forumlar dilerim.
Anakart: MSI Z490 MEG unıfy.

Ekran kartını söküp cihazı ekran kartsız çalıştırabilir misiniz?

Dediğinizi yaptım. 4x8 bende 2x8 abimde var hepsini tek tek denedim ancak kod hala aynı değişmedi E0 devam ediyor.

E0 hataların açılımları.
Intel:

1630693958447.png

MSI göre.

1630694028087.png

RAM'leri söküp sadece 1 adet bağlar mısınız bu hata RAM hatası gibi duruyor.
Hata dediğiniz gibi ram hatasıymış. Ancak durum şu bir tane ram bazen çalışıp bazen çalışmıyor . Garantiye yollayacağım ama sorunu tam çözene kadar deli gibi yordu. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı