MSI Z590 Torpedo - i3-10100F alınır mı?

ReznooW

Megapat
Makaleler
1
Yer
Konya
Daha fazla  
Meslek
Kuyumcu
Ekran kartını yenileme düşüncesi vardı fakat çok kararsız kaldım çünkü sistemimde çok eski artık ve kartımdan tam verim alamıyordum. Bende anakart işlemci RAM değiştirme kararı aldım ve bu seti buldum internette, işlemci olarak i3 biraz üzse de yine de güzel performanslı bir işlemci ve anakart :D son derece godtier iyi bir model ömürlük denebilir. Param Güvende alışveriş yapacağım tavsiyeniz nedir önerir misiniz?

Screenshot_281.png

Son düzenleyen: Moderatör:
İslemci ve anakart o fiyat anakartın fiyatından haberin yok sanırım.
Anakartın fiyatından haberim var. Ölü soket olduğu için iyi bir Z590 anakart yatırımı bana mantıksız geliyor. İlerde 10. nesil veya 11. nesil K serisi bir işlemciye geçilecekse ancak o zaman biraz mantıklı olabilir ama 10100F için mantıksız. Bu bütçede sıfır olarak 12100F + H610 İkilisi alınıyor neredeyse. İlla 10100f olsun dersen yine sıfır olarak Z590 anakart alınabilir aynı bütçede. Anakart aynı klasmanda olmaz ama en azından sıfır olur.

Anakartın fiyatından haberim var. Ölü soket olduğu için iyi bir Z590 anakart yatırımı bana mantıksız geliyor. İleride 10. nesil veya 11. nesil K serisi bir işlemciye geçilecekse ancak o zaman biraz mantıklı olabilir ama 10100F için mantıksız. Bu bütçede sıfır olarak 12100F + H610 İkilisi alınıyor neredeyse. İlla 10100F olsun dersen yine sıfır olarak Z590 anakart alınabilir aynı bütçede. Anakart aynı klasmanda olmaz ama en azından sıfır olur.

H610 ile bu anakartı karılaştırmayı nasıl becerdin Ferrari ile Tofaş'ı karşılastırmakla aynı şey bu

H610 ile bu anakartı karılaştırmayı nasıl becerdin Ferrari ile Tofaş'ı karşılastırmakla aynı şey bu.
İşlemci, soket ve nesil karşılaştırıyorum, dikkatli oku. İsterse Dünyanın en iyi anakartı olsun, Intel LGA 1700 sokete geçti ve LGA 1200 artık ölü. Soketine yeni işlemciler çıkacak yeni nesil kötü bir anakart eski nesil artık o sokete işlemci çıkmayacak çok iyi bir anakarttan daha avantajlıdır. Daha iyidir demiyorum dikkat edersen. Daha iyi anakartın avantajlarına kullanıcının ihtiyacı varsa durum değişir tabi.

Yeni konular

Geri
Yukarı