MSI Z690A DDR4 BIOS güncellemesi

DeepBlue10

Femtopat
Sitesinden kontrol ettiğimde sürüm 19 en yeni olarak görünüyor bende ise sürüm 11 mevcut. M-Flash ile güncelleme videolarına baktım ama en sorun yaratmayacak yolu arıyorum. Yani USB 2.0 girişine mi takmali 3.0 mi? Gibi sorular. Guncellersem şimdiye göre ne kazanırım elektrik gitmesini de göz önüne alırsak bu riski almaya değecek ne veriyor BIOS güncellemeleri? Sitesinde açıklama vermişler ama örnek veriyorum CPU Micro code denmiş bu ne demek bilmiyorum mesela. Gerçekten şimdiki sürüme göre bir şey katacaksa yapmayı düşünüyorum.

Not: Güncelleme fikri şu şekilde oluştu. Monitörü kasadan önce çalıştirirsam anakartta beyaz VGA LED ışığı yanıp ekran alamıyorum no Signal diyor. Bu sorunu duzeltmisler mıdır acaba diye düşünüyorum. APU sistem kullanıyorum.

Olayı bu kadar dert etmene gerek yok çünkü anakartında Flashback özelliği var. BIOS arayüzünden güncelleme yaparken elektrik gitse bile daha sonra evde kendi başına Flashback özelliği ile çipe BIOS dosyası yazabilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bunun dışında getirisi ne olur demişsin. Son sürümün notlarını baz alma çünkü senin sürümünle son sürüm arasında diğer çıkan sürümler var. Onların da getirisini göz önünde bulundurmalısın. Genel olarak stabilite ve performans açısından BIOS güncellemesi yapmak çok önemlidir.

Monitör olayı konusunda belki BIOS'u güncellersen düzelebilir. Fakat başka bir şeyden de kaynaklanıyor olabilir, emin değilim.

Olayı bu kadar dert etmene gerek yok çünkü anakartında Flashback özelliği var. BIOS arayüzünden güncelleme yaparken elektrik gitse bile daha sonra evde kendi başına Flashback özelliği ile çipe BIOS dosyası yazabilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bunun dışında getirisi ne olur demişsin. Son sürümün notlarını baz alma çünkü senin sürümünle son sürüm arasında diğer çıkan sürümler var. Onların da getirisini göz önünde bulundurmalısın. Genel olarak stabilite ve performans açısından BIOS güncellemesi yapmak çok önemlidir.

Monitör olayı konusunda belki BIOS'u güncellersen düzelebilir. Fakat başka bir şeyden de kaynaklanıyor olabilir, emin değilim.
evet tabiki de v11 ile 19 arasında bir sürü şeyler yapılmış.

monitördeki konu şu. önce monitörü daha sonra kasayı açarsam anakartta vga beyaz led ısıgı yanıyor. tam tersi işlemi yaptığımda ancak görüntü alabiliyorum. bios güncellemek işe yarayabilir diye düşünüyorum, güncelleme yaparken veya sonrasında bir sorun yaşamaktan korkuyorum servislik durum olmasın. flashback + özelliğinin olup olmadıgını resmi sitesinde göremedim. ? flash bios düğmesi var anakartta ama flashback + başka bir şey diye düşünüyorum. kesin bilgiye ihtiyacım var.

başarılı şekilde güncellemeyi yaptım. ram leri tekrar xmp ile 3200 e yükselttim. 2666mhz idi. ama nedense anlamadım görev yöneticisinde ram kullanımı yüzde 45 ten aşağı inmiyor. güncellemeden önce böyle değildi. sebebi nedir?

edit: pc boştayken bu şekilde.
edit 2: 2666 ya çektim değişen bir şey yok.

Son düzenleme:
Yüzde 45'lik kullanım başka bir şeyden de kaynaklanıyor olabilir. Herhangi bir güncelleme aracı vs. çalışıyor mu sistemini kontrol et, test et. En son emin olduktan sonra Flashback özelliği ile farklı bir BIOS sürümünü deneyebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı