Msi Z87-G45 GAMING Sistem

E0win

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar bütçem bu sistemi toplamaya yetti. Amacım hem gelecekte beni sıkıntıya sokmayacak ve de Oyun ve After Effect kullanacağım için nasıl bir sistemdir.

- Msi Z87-G45 GAMING
- Intel Core i5 4460 3.2GHz @3.6GHz
- MSI GTX 960 GAMING 2G
- Corsair 8GB (2x4GB) Vengeance 1600Mhz DDR3 CL9
- XIGMATEK TAURO SERİSİ 80PLUS BRONZE 600W

Öncelikle hayırlı olsun .Gayet önü açık bir sistem olmuş. 2 yıl sonra ekran kartı upgrade ile daha çok yaşıyacağını düşünyorum. :D

- Z87 güncel değil. Z97 Gaming 3'e yönelin.
- GTX 960 yerine R9 285'i tercih edin zira daha performanslı ve indirimde. (Vatan'da STRIX modeli indirimde.)
- GSkill'in RipjawsX 2x4GB belleklerini tercih edin.
- Zalman ZM600-LX alın. Xigmatek'in PSU'ları başarılı değil peak açısından.
- Everest kasa almanız çok çok yanlış bir seçim olur. Cooler Master Elite K280 tercih ederseniz daha iyi olur.
- İşlemci soğutucunu da TX3 EVO yapmanız daha mantıklı olur.

Kasa olarak Xigmatek + Everest almanızı önermem kesinlikle. Çünkü çok basit bir işçiliği var. Onun yerine zalman almanızı tavsiye ederim. Ayrıca sıvı soğutmaya hiç gerek yok. Çünkü zaten OC yapmayacaksınız gibi duruyor. Intel'in kendi stok soğutucusu size yeterli olacaktır.

R9 285 bende düşündüm haklısınız ama Everest sonuçta boş bir kasa bi artısı veya eksisi ne olabilirki birde önerdiğiniz Cooler Master Elite K280 500w PSU ile satılıyor.

Kasa olarak Zalman Z3 PLUS alabilirsiniz. Everest'i burada anlatmaya kalksam roman olur. Siz en iyisi tercih edilmemesi gerektiğini bilin.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı