MSI Z97 Gaming 3 için ram önerisi

Teşekkürler arkadaşlar. Benim oynadığım oyun world of tanks 7/24 orada takılıyorum oradada zaten Tavsiye edilen sistem
i5 işlemci ve 4 gb ram. Ekran kartım tavsiye edilene göre düşük olduğu için işlemci ve ramle işi birazcıkta olsa kurtarmaya çalışıyorum açıkcası.
cl9 1866 ram işinizi görür herhangi bir sıkıntı yaratmaz diyosanız bunu alıyorum. Ama sıkıntı yaratacağını düşünen varsa lütfen söylesin :)

Teşekkürler arkadaşlar. Benim oynadığım oyun world of tanks 7/24 orada takılıyorum oradada zaten Tavsiye edilen sistem
i5 işlemci ve 4 gb ram. Ekran kartım tavsiye edilene göre düşük olduğu için işlemci ve ramle işi birazcıkta olsa kurtarmaya çalışıyorum açıkcası.
cl9 1866 ram işinizi görür herhangi bir sıkıntı yaratmaz diyosanız bunu alıyorum. Ama sıkıntı yaratacağını düşünen varsa lütfen söylesin :)
Evet işinizi görür. Zira Recep Baltaş Ertuğrul Süngü'ye topladığı sistemde de böyle bir RAM kiti tercih etmişti ve '' Ramlerde abartmaya gerek yok. En önemli konu CL değerleri'' demişti :)

4 GB ram asla sıkıntı çıkarmaz . Günümüzde 2 gb ramle neredeyse herşey lowda oynanıyor neden ultra oynatması (Ekran karına bağlı ) . Para varsa tabiki 8 gb ram alınmalı .
Haklısınız. Dediğiniz gibi para varsa alınmalı ama ben 8gbde sistem daha stabil ve performanslı olur diye oyle soyledim :)

Corsair 2x4GB 1600MHz CL9 LowProfile RAM alin. İslemci sogutucusu aldiginizda hicbir sorun cikarmaz. İslemci sogutucu RAM slotlarini kapattigi halde rahatlikla takip cikarilabilir. Ayrica, hicbir performans dusuklugu veya isinma yasatmiyor. 1.35V ile calisiyor.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı