Msi z97 Gaming 3 ile Sapphire R9 290 Tri-x OC uyumlu mu?

Daha fazla  
Arkadaşlar sorular başlıyor :)

1- MSI ın sitesinde CPU desteği için i7 yazıyor. Bu anakarta i5 4670k takacaktım fakat uyumlu değil mi?
2- Sapphire R9 290 Tri-x OC bu anakart ile uyumlu mu?
3-Ben k serisi bir işlemci seçtim fakat bu anakart ilr tam performans alabilirmiyim OC anlamında? Profesyonel bir OC yapmayacağım, tek tuşla OC tarzı çünkü anladığım söylenemez -hemde hiç-, bu yüzden k serisi bir işlemci fazla gelir mi- diğer bir deyişle gereksiz midir-.
4- Gaming 5 ile arasında performans farkı var mıdır?
5- Sistemim şöyle:
  • Kasa= Corsair Carbide 400r
  • İşlemci= 4670k
  • İşlemci Fanı= Stok
  • Bellek= Corsair Vengeance 2x4 1600mhz
  • Ekran Kartı= Sapphire r9 290 tri-x oc
  • Sabit Disk= Samsung 840 EVO 120gb SSD + 1TB Seagate Barracuda

Bu sitem için bu anakart iyi midir? Değilse ne almalıyım? Not: fiyat 200-450 TL civarı olsun 450 yi çok gerekmedikçe aşmasın fazla paraya gerek yok, PRO bir biçimde OC yapmayacağım.

Arkadaşlar bu sistem kesinlikle hayali değil. Bu pazar Vatan'dan alacağım. Seçemediğim tek parça olarak anakart kaldı. Yardımcı olursanız ve sorularımı cevaplarsanız sevinirim. Saygılar...

Son düzenleyen: Moderatör:
1- Elbette ki i5 işlemcinizi de kullanabilirsiniz.
2- Ekran kartı anakart ile uyumludur. Zaten PCI-E slotu olan her anakartta kullanılabilir.
3- Elbette ki overclock da yapabilirsiniz, tam performansı da alırsınız.
4- Hayır yoktur.

Ayrca yerinizde olsam SSD almak yerine GTX780 almaya çalışırdım.

1 - Uyumlu.
2 - Uyumlu.
3 - İyi bir soğutucunuz olduğu sürece alırsınız.
4 - Prof. OC anlamında olabilir. Ancak sizin için bir şey fark etmeyecektir.
5 - İyidir.

1- Elbette ki i5 işlemcinizi de kullanabilirsiniz.
2- Ekran kartı anakart ile uyumludur. Zaten PCI-E slotu olan her anakartta kullanılabilir.
3- Elbette ki overclock da yapabilirsiniz, tam performansı da alırsınız.
4- Hayır yoktur.

Ayrca yerinizde olsam SSD almak yerine GTX780 almaya çalışırdım.
R9 290 gtx 780 daha iyi değil mi? Bir de 5. soru en önemlisiydi cevaplarsanız sevinirim :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun bilgisayarı ve O.C. yapmak istiyorsan işlemci soğutucu alman gerekir. Üstteki arkadaşın söylediği soğutucu güzel. Eğer bütçem kısıtlı dersen Cooler Master Hyper T4 te seni idare eder..

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı