MSI Z97 Gaming 3 ve G3258 Overlock Yapma

KubilaySontoprak

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Bir konu hakkında size danışmak istedim. Bir hafta önce bir sistem topladım.
  • İntel G3258 işlemci
  • MSİ Z97 GAMİNG3
  • MSİ R9 380 4 GB EKRAN KARTI
  • Win 7 64-bit
  • GSKİLL 4 GB RAM
RAM'ler 1600 MHz yazıyor üstünde ama BIOS'ta 1333'e ayarlanmış, değiştirme imkanı sunuyor ama değiştirmedim. Bir şey olmasından korktum. Her neyse işlemcinin şu anki frekansı 3.2 GHz ama ben onu 3.6'ya cıkarmak istiyorum. Nasıl yapacağım bilmiyorum. BIOS ekranında OC mod var ona bastıgım zaman direk işlemci 4.4'e çıkıyor. Kötü değil ama stok fanın gücünün soğutmaya yetmeyeceğini düşünüyorum, ondan 3.2'de işlem yapıyorum. OC moduna aldıgım zaman RAM'ler de 1600 MHz'e çıkıyor. Ben bu işlemciyi 3.6 ya da 4.0 GHz'e nasıl çıkarabilirim? Şimdiden teşekkürler. Bir de OC modunda kullansam stok fan ne kadar idare eder, işlemci yanar mı?
Bir de 2 günde bir sorun çıkıyor karşıma bilgisayarı açıyorum oyun filan oynuyorum tam kapatacağım bilgisayarı ekran kitleniyor zemin siyahta kalıyor üstünde kırmızı şerit halinde çizgiler çıkıyor birde cızzz diye uzun süre ses geliyor. RAM'den şüphe ediyorum acaba arızalı olabilir mi? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir MEMTEST86 ile test edermisiniz ? Ona göre bi bakalım. Önceden oyun oynarken aynı performansı alıyormusun?

Bende aynı işlemciyi stok soğutucu ile en son 4.3 GHz elde ettim. Stok soğutucu kullanıyorsanız benim önerim voltaj vermeden çıkabildiğiniz son noktaya kadar çıkın. O sisteme ve anakarta G3258 çok düşük kalmış ileride İ5 4690K almanızı öneririm.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı