Msi Z97 Gaming 5 Overclock Sorunu

Teknobyte

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, anakartım üzerinden oc genie aktif ettiğimde işlemci hızı 4.30GHz çıkıyor anakart üzerinde fakat windows'u açmaya geçtiğinde mavi bir ekranda kişisel bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı ve yeniden başlatılması gerekiyor yazıyor. Bios sürümüm güncel sorun nedir ? Görüş ve önerilerinizi bekliyorum.

Not : Manuel overclock hakkında hiç bilgim yok teknopat ekibinin rehber videosunu izledim farklı bir anakart arayüzü olduğu için bişey anlamadım. Ayrıca manuel overclock sadece profesyonel kişiler tarafından yapılmalı sanırım işlemci veya anakartım zarar görebilirmiş.

1. Msi Z97 gaming 5
  2. Msi R9 380 gaming 4GB
  3. Gskill ripjawsx 8GB 2x4GB 1600MHz DDR3 RAM
  4. İntel pentium G3258
  5. Samsung evo 850 250 GB SSD
  6. Cooler master hyper 212 evo
  7. Cooler master gx 750w
  8. Windows 10 64 bit

Hayır orayı hiç kurcalama. Burdan olmuyorsa biostan değerleri elle giriceksin. Biosta oc seçeneğini açıp simple kısmını advance yapıcaksın daha sonra Ring Ratio kısmına elle sırasıyla önce 40 yaz sonra 41 sonra 42 yaparak dene bakalım.
Şuanda dediğiniz gibi yaptım 4.20 GHz çalışıyor prime95 testine sokup sonuçları paylaşacağım ayrıca aida64 ilede test etmem gerekirmi kaç saat test etmeliyim ? veya başka farklı yazılımlar mevcutmu test için ?

test.jpg

4,20GHz de ilk 20 dk içerisinde prime95 testinde mavi ekran aldım. 4.10 GHz düşürdüm tekrar test ediyorum.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı