Çözüldü MSI Z97 Gaming 7 10-15-55 Hata Kodu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

mustafa kartal

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar öncelikle sistem bileşenlerimi yazayım.
  • ANAKART : z97 gaming 7.
  • CPU : i5 4670k.
  • GPU : yok
  • BELLEK : corsair 8 GB cl 10 1600 mhz.
  • DEPOLAMA : intel 335 240 GB 2 ADET.
  • PSU : aerocool 1100 wlat.
Şimdi soruna geleyim. Sistemi eksiksiz topladım. Hiçbir hata yada yanlış bağlantı yok hatta uzay montajda tekrar tekrar kontrol ederek bağladım. Ama genede sistem ilk açılışta led göstergeler sırasıyla 10 - 15 - 55 şeklinde yanıp sönüyor. Donanımaberde bi arkadşın başına daha gelmiş. İşlemciyi söküp tekrar takdığında düzelmiş. Pinlerine kadar kontrol ettim ama genede hiç bir şekilde ne görüntü alabildim. Nede bi ses. Yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Debug'un verdiği hata kodlarının anlamları anakartın içinden çıkan bir kitapçıkta yazıyor olmalı @Recep Baltaş 'ın z97 gaming 7 incelemesine bakabilirsin orada anlatıyor.

Malesef kodların karşığı ile bağdaşan bir sorun gözükmüyor.

Arkadaşlar sorun çözüldü bios güncellenmediği için işlemciyi tanımadığını düşündüm ama sorun remlerden kaynaklanıyormuş. Bende anlamadım ama gittim bi tane 4790 k ve 16 gb cl9 rem aldım. Bu seferde ssd bozuldu. Başınıza böyle bi sorun gelirse dikkatli olun. Biosu geüncellemekte fayda var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı