MSI Z97 GAMING 7 ile Oyun PC sistemi toplama

Gaming 7'ye 6 tane disk bağlamayı düşünmüyor iseniz, gerek yoktur.

Monitör için RAM'i 8 GB'a düşürüp, GTX 980'ide GTX 970'e düşürebilirsiniz. 1 MS düzgün bir şey olacak ise tabii ki.Eki Görüntüle 75940

GTX 970 ile 980' nin arasında 700 TL ye yakın fark var sizce değer mi değiştirmek ? Bana göre fiyat farkına sistemi daha kaliteli şekilde toplayabiliriz.

Arkadaşlar yorumlarınız tecrübeleriniz benim için önemli paylaşımlarınızı bekliyorum.

Duyduğuma göre GTX 970'lerin çoğunda CW ve 3.5 gb VRAM sorunu varmış. Bende GTX 970 almayı düşünürken bir anda kararımı etkilediler neredeyse. O yüzden ekran kartı tercihinizi bir daha düşünüp eğer GTX 980 almayacaksanız MSI R9 290 yada R9 290X'e dönebilirsiniz :)

GTX 970 ile 980' nin arasında 700 TL ye yakın fark var sizce değer mi değiştirmek ? Bana göre fiyat farkına sistemi daha kaliteli şekilde toplayabiliriz.

Arkadaşlar yorumlarınız tecrübeleriniz benim için önemli paylaşımlarınızı bekliyorum.
GTX 970 tam anlamı ile parasını hak ediyor, tam bir F/P ürünü diyebiliriz. GTX 980'in performansına diyecek bir şey yok tabii ama GTX 970'e verdiğin para ile arasındaki farkı hesaplayınca, aradaki farkı karşılamıyor performans. Dediğim gibi RAM'ler 8'e, GTX 980 yerine GTX 970 alınır ise çok güzel oyuncu ekipmanları toplanır. Bence böyle daha çok zevk alırsınız.

Bir diğer konu da lütfen cahilliğime verin, ben bütün bu sistemi topladığımda Windows setupu içinde mi gelecek daha önce pc toplamadığım için merak ediyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı