MSI Z97 Mpower Max AC vs Asus Sabertooth Z97 Mark 1

• Konuyu başlatan PATRON54
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 1B
P

PATRON54

Ziyaretçi
Kullanım amacım tamamen oyundur. Stabil olarak sürekli 4.6 Ghz de düşük işlemci sıcaklığında kullanmak üzere tavsiyenizi bekliyorum. İşlemci sıcaklığı hususunda biraz takıntılıyımdır :) Soğutucum zaten mevcut imzam da belirttiğim gibi CM 280L

Kullanıcı inceleme videosunu inceledim Recep kardeşimizin ama her ikiside iyi duruyor karar veremedim açıkcası. Bundan önce MSI gaming 7, maximus hero VII kullandım memnundum her ikisinden de iade ettim.

İkiside canavar gibi anakartlar. Burada seçimi yapmak size kalıyor. Fiyat ve tasarım açısından hangisi size hitap ediyor ise onu alın derim. O.C konusunda her ikiside sizi epey mutlu eder.

Fiyat olarak açıkcası aralarında pek fark yok. Görünüm olarakta ikiside güzel. Yalnız şunu kesinlikle belirteyim MSI anakartların ses netliği Asus'a 2 kat fark atar. Birde sormak istediğim şey, mpower anakartta SLI yaptığında 2 ekran kartıda 16x hızında çalıştırabiliyorsun . Mark 1 de 1x16x 1x8x olarak mı çalıyor yoksa 2x16x olarak mı ?

Şuanda sipariş vereceğim arkadaşlar acil tavsiyelerinizi bekliyorum :(((

Msi Z97 Mpower Max
3 adet PCI-e x16 slotuna sahip. Çoklu kart kullanımı için NVIDIA SLI ve AMD CrossFireX desteği mevcut. Şu kombinasyonlar kurulabiliyor;
  • x16
  • x8 – x8
  • x8 – x4 – x4
Asus Saberttooth Mark 1'de aynı x8-x8

Msi Z97 Mpower Max
3 adet PCI-e x16 slotuna sahip. Çoklu kart kullanımı için NVIDIA SLI ve AMD CrossFireX desteği mevcut. Şu kombinasyonlar kurulabiliyor;
  • x16
  • x8 – x8
  • x8 – x4 – x4
Asus Saberttooth Mark 1'de aynı x8-x8

Recep Baltaşın videosunda x16 hızında 2 ekran kartı birden çalışabiliyor. Biri x16 biri x8 hızında değil o yüzden sordum :)

Anakartı değiştirmenize gerek yok. Elinizdeki anakart çok yeterli düzeyde bir karttır. Eğer değiştireceğim diyorsanız MSI Z97 MPower alabilirsiniz. Overclockerslara hitap eden bir seri.

Anakartı değiştirmenize gerek yok. Elinizdeki anakart çok yeterli düzeyde bir karttır. Eğer değiştireceğim diyorsanız MSI Z97 MPower alabilirsiniz. Overclockerslara hitap eden bir seri.

Elimdeki anakartı garanti kapsamında değişimi verildi şuanda anakartım yok maalesef karar versem alacağım işte ikisi arasında kaldım.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı