Asus Z97-Deluxe vs Z97 MPower Max AC

Doğru haklısın ama ben para israfı olduğunu belirtmek istedim.
Arkadaşım adamın wifi, bluetooth ve nfc'ye ihtiyacı vardır belki. Belki ses kartına çok büyük paralar vermeden kaliteli bir ses yongasına ihtiyacı vardır ki z97-deluxe almayı seçmiştir. Siz buna para israfı diyemezsiniz. Herkesin ihtiyaçları ve amaçları sizinkilerle aynı olmak zorunda değil. Siz anakartları sadece ram, işlemci ve ekran kartı vb. takılabilecek bileşenler olarak görüyorsunuz ama o iş o kadar basit değil.

Benim bildiğim MSI OC konusunda daha iyi. Ve anakartları da f/p anakartları. Bir de üstüne MSI tepe modeli olunca ( XPower'dan sonra ) tadından yenmeyecek bir hal alıyor. Onun dışında kutu içeriği gerçekten dolu dolu. Fakat ben Vatan dan aldığım için ve Vatan'ın stoklarında toplam 2 tane olup diğeri de başka ilde olduğu için benim anakartta anakart kutusundan çıkması gereken sticker bende çıkmadı, bende gittim söyledim böyle böyle diye adam işte şey dedi git aşağıdan aynı anakart varsa açsın versin dedi. Sonra gittim oraya söyledim yok dedi bu anakarttan sadece 1 tane var dedi. Şuan diğer kutulardaki stickerları bile yapıştırmadım.:D
işte benim de asusa sıcak bakma nedenim bu MSİ'ın vatanda stokta olmaması. Ama gönlüm MSİ dan yana :D

Dunya overclock rekoru MSI Z97 MPOWER MAX AC ile kirildi, direk ASUS demeyin.
Hocam sormayın benim neredeyse tüm parçalar rekor kırmış. Anakart zaten dediğiniz gibi , ondan sonra zaten bu anakarta alınabilecek en iyi işlemci 4770k o yüzden bir nevi oda rekor kırmış oluyor.:D Onun dışında ekran kartı R9 290x bu da Benchmark rekoru kırmıştı sanırsam. Ramler OC'ye yatkın. H100i de zaten alınabilecek en iyi hazır sıvı soğutmalardan biri en azından Türkiye de. Anakarta gelecek olursak zaten OC rekoru kırıldığı için kalitesiz olma gibi bir olasılığı hiç yok. Bence piyasada alabileceğin üst segmentin f/p ürünü olabilir MSI Z97 MPower MAX AC. Karar senin ama bence sen eğer Vatandan alacak isen git siparişini ver yoksa kalmayabilir. Çünkü Vatan bilgisayar çalışanı sistemden baktı. Geçen salı günü 2 tane kalmıştı. 1 tanesini ben aldım. 1 tane kaldı acele et derim. Birde yanına 4790k 'yı bekler onu alırsın tadından yenmez. Biz biraz aceleci olduk ama olsun 1 ay bekleyemezdim gelmesini. ;) Son olarak MSI alacaksan gidipte 4670k alma bence. Senin de bütçen yüksek herhalde bu anakartları sorduğuna göre bu yüzden işlemci, anakart ve RAM üçlüsünü mümkün olabildiğince yüksek tut. Ömürlük sistem olsun. Ultra takıntın yok ise zaten 4-5 yılda bir ekran kartını değiştirirsin olur biter. Şahsen öyle düşünüyorum ben.:like::D

@BlackBelt Birde MPower MAX ile ilgili aklında herhangi bir soru işareti varsa buyur sor istersen her türlü resim atabilirim. Kutu içeriği olabilir, anakartın gerçek görünümü, bir kaç takım değerler olabilir. Zaten görüyorsun benim sistemi resmimde mevcut. Tekrar söylüyorum elimden geldiği kadar yardım olmaya hazırım.;)

Ayrıca hala vatanda mevcut çok geç olmadan gidip sipariş verirsen getirirler. Zaten korkma pek alıcısı çıkmıyor. 1-2 aydır sadece 2 mağaza da var. Ben alınca teke düştü.

upload_2014-6-21_14-35-47.png

Son düzenleme:
Hocam sormayın benim neredeyse tüm parçalar rekor kırmış. Anakart zaten dediğiniz gibi , ondan sonra zaten bu anakarta alınabilecek en iyi işlemci 4770k o yüzden bir nevi oda rekor kırmış oluyor.:D Onun dışında ekran kartı R9 290x bu da Benchmark rekoru kırmıştı sanırsam. Ramler OC'ye yatkın. H100i de zaten alınabilecek en iyi hazır sıvı soğutmalardan biri en azından Türkiye de. Anakarta gelecek olursak zaten OC rekoru kırıldığı için kalitesiz olma gibi bir olasılığı hiç yok. Bence piyasada alabileceğin üst segmentin f/p ürünü olabilir MSI Z97 MPower MAX AC. Karar senin ama bence sen eğer Vatandan alacak isen git siparişini ver yoksa kalmayabilir. Çünkü Vatan bilgisayar çalışanı sistemden baktı. Geçen salı günü 2 tane kalmıştı. 1 tanesini ben aldım. 1 tane kaldı acele et derim. Birde yanına 4790k 'yı bekler onu alırsın tadından yenmez. Biz biraz aceleci olduk ama olsun 1 ay bekleyemezdim gelmesini. ;) Son olarak MSI alacaksan gidipte 4670k alma bence. Senin de bütçen yüksek herhalde bu anakartları sorduğuna göre bu yüzden işlemci, anakart ve RAM üçlüsünü mümkün olabildiğince yüksek tut. Ömürlük sistem olsun. Ultra takıntın yok ise zaten 4-5 yılda bir ekran kartını değiştirirsin olur biter. Şahsen öyle düşünüyorum ben.:like::D

@BlackBelt Birde MPower MAX ile ilgili aklında herhangi bir soru işareti varsa buyur sor istersen her türlü resim atabilirim. Kutu içeriği olabilir, anakartın gerçek görünümü, bir kaç takım değerler olabilir. Zaten görüyorsun benim sistemi resmimde mevcut. Tekrar söylüyorum elimden geldiği kadar yardım olmaya hazırım.;)

Ayrıca hala vatanda mevcut çok geç olmadan gidip sipariş verirsen getirirler. Zaten korkma pek alıcısı çıkmıyor. 1-2 aydır sadece 2 mağaza da var. Ben alınca teke düştü.

Eki Görüntüle 6627
Eyvallah sağ olasın. MPower Max kesin. Şahsen 4690k almayı düşünüyorum. Birde 780Ti aldımmı tadından yenmez :D bütçem 4500 tl idi. Takdir alınca babam ve amcam da ekleyeceklerini söylediler. Bende zaten 6-7 senede bir pc alıyorum. Yıllar önce bir Exper laptop almıştım hala taş gibi ama ekran kartı HD4300 ve haliyle eskidi. Babamda takdiri görünce gaza geldi. Sen güzel bir pc hak ettin dedi. Bakalım ramazanın 1. haftası yavaş yavaş toplanacak inşallah :) Bir de G27 çekicem ohh mis. 2 yıldır çalışıyorum bu parayı biriktirmek için. Artık kaymağını yeme vakti geldi :D

@Silinen üye Hocam biraz sonra gelip " 780ti'a o kadar para verilmez onun yerine Sapphire R9 290x Tri-X al." diyecek. Veya PCS+. :D Aradaki 500 TL'lik fark ile de senin yerinde olsam işlemciyi yükseltirdim. Takdir aldığın için ekleyecekleri para ile de sıvı soğutma ve SSD aldınmı tamamdır. Benim imzamdaki sistem Vatan da dolar 2.07 iken HDD'siz 4700 TL tuttu. Yanı babanın bütçeyi en az 1000 TL arttırması lazım dediklerin için.:D Hatta baban daha fazla bir bütçe söylerse de Carbide 500R alıp içine de Full Modüler bir PSU aldınmı yeme de yanında yat. Ama 4690k için o anakart biraz fazla bence o işlemciye maksimum Gaming 7 al.

Kesin olan parçalar:
İ7 4790K
GTX 780Ti
MSİ Mpower Max AC
Corsair Graphite 600T White
Samsung SSD 840 Evo 250GB
Corsair RM750 PSU
Kingston HyperX Beast 8GB Ram
Bunlar kesin alınacak olan parçalar. Babamı bilmiyorum da amcam 1500 tl ekledi bütçeye. Toplamda 6000tl bütçe var. Şimdilik bunlar kesin. 2 hafta sonra babamı götüreyim bi vatana. O benden saha hevesli almaya zaten :D

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı