MSİ Z97A GAMING 6 BIOS Güncelleme Problemi

Şirin Baba

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhabalar. Ben PC toplattım vatan bilgisayardan anakartım başlıkta belirttiğim gibidir. Bilgisayarı aldım eve getirdim Win 10 yükselttim ve karşıma güncellemeler falan çıktı. BIOS'la alakalı da bir şey çıkmıştı ama hiç alakalı değildim. Güncelle dedim ve PC dondu 3 5 dk dondu kaldı ve reset attım ben de. Daha sonra kasa çalışmaya devam etti ama bu sefer ekran gelmedi mouse ve klavye de okumadı. Vatan bilgisayara götürdüm servise vermemiz lazım dediler. Oradaki arkadaş da çok prof. değildi. Tamirden internetten baktığı kadar sağ olsun yardımcı olmaya çalıştı ama ben bunu servise vermek istemiyorum en son işim o olsun diyorum nasıl yaparım? Oradaki arkadaş dediki sanırım BIOS güncellerken yarıda kesildi ve şu an anakart tepki vermiyor dedi. BIOS'u güncellememiz lazım dedi bana yardım edin ne yapmam lazım?

Clear CMOS yapmalısın ilk olarak. Daha basit yoluyla BIOS pilini çıkart 5 dk sonra tekrar tak. Bütün ayarlar fabrika ayarlarına dönecektir. Ayarları yaptıktan sonra MSI destekten en güncel BIOS sürümünü flash belleğe atarak güncellemeyi yaparsın.

NOT: Anakartın dual BIOS özelliği mevcut mu acaba ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı