MSI'dan 3 yeni sıvı soğutma modeli!

Aslında şimdi fark ettim de, P model C modelin RGB'siz hali :D

Jeton sonsuz köşeli olunca bazı şeyler geç yükleniyor bende :D
12900K ile testini bekliyoruz, bakalım ışıkları kadar var mıymış :D?

Bence 11900K ile test etsinler. Bakalım o sobayı ne kadar soğutabilecek.
11900K'yı geç, onu kuru buz anca soğutur zaten. Biraz daha alınabilme potansiyeline sahip olması beklenen ( :D?) işlemcilerle testi daha mantıklı olur.

12900K ile testini bekliyoruz, bakalım ışıkları kadar var mıymış :D?

Bence 11900K ile test etsinler. Bakalım o sobayı ne kadar soğutabilecek.

Hadi ikisini birden test edelim en fazla sıvı soğutmanın pompası patlar :D

Bence de ilk bir 11900K ile deneyelim, 14nm teknolojisi frekanslar bilmem ne derken yanardağ gibi bir şeydi o.

12900K belki 10nm teknolojisinin avantajını kullanarak daha az ısınabilir, tabii 250W TDP olaylarını bilemiyorum ve doğru mu onu da anlayamadım.

Hadi ikisini birden test edelim en fazla sıvı soğutmanın pompası patlar :D

Bence de ilk bir 11900K ile deneyelim, 14nm teknolojisi frekanslar bilmem ne derken yanardağ gibi bir şeydi o.

12900K belki 10nm teknolojisinin avantajını kullanarak daha az ısınabilir, tabii 250W TDP olaylarını bilemiyorum ve doğru mu onu da anlayamadım.
Tabii LGA1700 soketle uyumlu olacak mı, orası da var. Soket kafam kadar oldu biliyorsunuz.

Tabii LGA1700 soketle uyumlu olacak mı, orası da var. Soket kafam kadar oldu biliyorsunuz.

Intel'in 14. nesil haberleri de geziyor forumda gördüm konu açılmıştı. Intel enteresan bir çar olmaya başladı.

Bu gidişle gelecekte o soketi barındıran anakartlar ancak Corsair 1000D gibi kasalara sığar hale gelecek sanırım :D

Intel'in 14. nesil haberleri de geziyor forumda gördüm konu açılmıştı. Intel enteresan bir çar olmaya başladı.

Bu gidişle gelecekte o soketi barındıran anakartlar ancak Corsair 1000D gibi kasalara sığar hale gelecek sanırım :D

Kim bilir belki bir kaç nesil sonra işlemcileri küçültmeyi başarabilirler.

Kim bilir belki bir kaç nesil sonra işlemcileri küçültmeyi başarabilirler.

Bunu konu olarak açasım gelmedi değil yalan yok :)

Benim tahminim iyimser konuşursam 3 yıl.

Tahmin yapmak konusunda pek iyi sayılmam :D

Uyumlu olacağı belirtilmiş.

1635268111640.png

Geri
Yukarı