Çözüldü MSSQL Tabanlı Proje Başka Bir Sistemde Çalışırken Veri Tabanı Bağlantısı Nasıl Sağlanır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

THE_YORULMAZZZ

Hectopat
C# ile yazılmış MSSQL veritabanlı bir projem var. Bu projeyi esetup ile başka PC'ye kuracağım ancak o PC'de veri tabanı yok. Bunun çözüm yolları nedir? Proje içerisinde SQL veri tabanı nasıl tutabilirim veya setup ile sqllite/sqlexpress gibi uygulamalar kurabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
C# ile yazılmış MSSQL veritabanlı bir projem var. Bu projeyi esetup ile başka PC'ye kuracağım ancak o PC'de veri tabanı yok. Bunun çözüm yolları nedir? Proje içerisinde SQL veri tabanı nasıl tutabilirim veya setup ile sqllite/sqlexpress gibi uygulamalar kurabilir miyim?
Lokalde kurulu veri tabanına ancak başka bir yerden tünel veya VPN kulanarak erişirsin. Sana tavsiyem projene ait veritabanında önemli bilgiler bulunmuyorsa https://freeasphosting.net/ sitesine 10 saniye içerisinde üye olup sana verilen veritabanı içerisinde kendi veritabanı scripti çalıştırıp projendeki SqlConnection stringini değiştirmen.
Rica ederim. Konuyu cözüldü olarak işaretleyip başka konularda da yardım için etiketleyebilirsiniz. İyi çalışmalar dilerim.

Hocam çözüldü işaretleme tiki yok ki nasıl yapacağım

Rica ederim. Konuyu cözüldü olarak işaretleyip başka konularda da yardım için etiketleyebilirsiniz. İyi çalışmalar dilerim.
hocam tik yok ancak raporlama ile çözüldü işaretledim

Lokalde kurulu veri tabanına ancak başka bir yerden tünel veya VPN kulanarak erişirsin. Sana tavsiyem projene ait veritabanında önemli bilgiler bulunmuyorsa ASP.NET Hosting - FreeASPHosting.net WebHost provides ASP.NET Core Hosting, .NET 6.0, .NET Core 3.1, .NET Framework 4.8, ASP.NET, ASP.NET Core, ASP.NET Core MVC, ASP.NET Core 6, ASP.NET MVC, ASP.NET Web API, ASP.NET Razor, Free ASP.NET Hosting, ASP.NET web hosting, ASP.NET tutorials, MS SQL Server, and SQL Server database sitesine 10 saniye içerisinde üye olup sana verilen veri tabanı içerisinde kendi veri tabanı scripti çalıştırıp projendeki sqlconnection stringini değiştirmen.

Hocam merhaba tekrar yardımınıza ihtiyacım var dediğiniz gibi her şeyi yaptım ancak başka PC'ye kurduğumda ve uygulamayı açtığımda SQL ağ da oturum açılamadı izin verildiğinden emin olun diyor sanırım kendimde olan SQL de başka PC'lerde açılma izni vermem gerek ancak nasıl yapacağımı bilmiyorum yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleme:
Hocam çözüldü işaretleme tiki yok ki nasıl yapacağım

hocam tik yok ancak raporlama ile çözüldü işaretledim

Hocam merhaba tekrar yardımınıza ihtiyacım var dediğiniz gibi her şeyi yaptım ancak başka PC'ye kurduğumda ve uygulamayı açtığımda SQL ağ da oturum açılamadı izin verildiğinden emin olun diyor sanırım kendimde olan SQL de başka PC'lerde açılma izni vermem gerek ancak nasıl yapacağımı bilmiyorum yardımcı olabilir misiniz?
Hatayı tam olarak atabilir misiniz? Hata kodu üzerinden halledelim.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Görsel 2023-01-28 saat 21.03.25.jpg
    WhatsApp Görsel 2023-01-28 saat 21.03.25.jpg
    33,7 KB · Görüntüleme: 9

Geri
Yukarı