MSÜ deniz harp okulu için kaç net gerekli?

TheDifference4

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, hayalim olan subaylık için çalışıyorum ama bir türlü net bir bilgiye ulaşamıyorum. Bilen versa yardım ederse iyi olur.

Ben EA okuyorum. MSÜ'de TYT yapıp AYT sınavında sayısaldan gireceğim. MSÜ'de bana gereken net ve AYT sayısaldaki netleri bilen yardımcı olursa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tabii ki öyle ama en azından ön bilgi sahibi olmak adına denemelerimine göre bilgim olsun istiyorum ve anlamadığım nokta AYT'miz aday belirleme puanına çok etki eder mi ve kontenjanlar nedir?
Yanlış hatırlamıyorsam ham sayısal puanı %45 etkiliyor aday puanını. Yani oldukça önemli. %45 YKS, %45 mülakat, %10 FYS olması lazım. DHO özelinde konuşursak en azından ilk yüz bine girmek lazım şans için.

~70-80 net TYT
~40-45 net AYT
bu değerler yaklaşıktır ve MSÜ'ye girmek için yalnızca TYT ve AYT'nin yeterli olmadığını bilmelisin.Sözlü Mülakat ve Fiziki Yeterlilik Testi'nden başarılı geçmenizi ve tüm bunlar sonucunda size verilecek olan ADP'niz önemli. ADP'ye göre intibak eğitimine çağırılırsın. Gerekli netleri yapıp mülakattan FYT'den geçtiği halde çağırılmayanlar var. ADP düşük olunca..

Geri
Yukarı