MSÜ hakkında merak ettiklerim

• Konuyu başlatan 68055
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 269

68055

Hectopat
Makaleler
1
Milli Savunma Üniversitesi'ni düşünüyorum. Benim sağlık ve eğitim bitimiyle alakalı birkaç sorum olacak.
Sağlık için sorularım şunlar;
  1. Benim sağ gözüm 1.5 sol gözüm 0.75 miyop bu kontrol sırasında sorun çıkartır mı?
  2. Suratımda nohuttan biraz daha küçük bir ben var. Bunu aldırmam mı gerekiyor?
  3. 180 boya ve 100 kg kütleye sahibim. Vücudum bu kütleyi belli etmese ve atletik bir yapıya sahip olsam da bu kontrollerde sorun oluşturur mu?
Eğitim için sorularım;
  1. Bu bölümlere geçen yıldan giden arkadaşlar var ise MSÜ'de kaç puan yaptınız acaba (bilgisayar mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği)
    Ve bu bölümlerde okuduktan sonra tam olarak nerede çalışmaya başlayacaksınız?
  2. Şu an isim veremesem de orta zor bir denemede 65 70 net arası yapıyorum. 12. sınıf öğrencisiyim. Tam olarak TYT ve AYT'de kaç net yapmanız gerekmişti?
Bu sorulara cevap verecek herkese şimdiden teşekkürler.

Kilon sorun olmaz aşırı kilolu değilsen alıyorlar diye biliyorum.
Suratındaki ben 5 metre uzaktan görülücek boyuttaysa almıyorlar.
Gözlerin 1.0 ve üzeriyse almıyorlar. Yani gözlerin sıkıntı yapıyor.
MSÜde astsubay kazanmıştım 300 puan falan almıştım AYT çıkmıyor sadece TYT.
eğer TYT biraz çalışırsan 300 puan, iyi çalışırsan 400 puan, çok iyi bir motivasyon ve çalışma programıyla çalışırsan 450+ alırsın.
Ekstra olarak dik duruşun varmı diye bakıyorlar, boyunun dikmi falan diye oda kolay yani anca dik durucaksın.

1) Gözlerinizin her biri maksimum 1 derece olmak üzere toplam 2 olabilir.
2) Sanmıyorum. Yine de sağlık yönetmeliğine bakmanızda fayda var.
3) Boyunuza göre olmanız gereken kilo ağırlığı 62-84 aralığı. Fit durmanız fayda etmez ölçüyorlar. Kaynak.

Teşekkür ederim bilgiler için bayağı bir araştırmanın ardından giremeyeceğim yönünde bir karara vardım.

Geri
Yukarı