MSÜ hakkında sorular

Sadece İyi

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba, günlerdir aklıma takılan fakat araştırarak bulamadığım bazı sorularım var.

1. sorum: MSÜ sınava giriş belgemde ve mevcut kimlik kartımdaki resmim sakallı. Mülakata çağrıldıktan sonra mülakat için sakalımı keseceğim ama kimlik kartımdan veya sınava giriş belgemden farklı olduğum için sorun çıkar mı? Kimlik yenilemem gerekir mi?

2. sorum: 2020 yılında çocuk ve ergen ruh sağlığı bölümüne gitmiştim şu an e-Nabız da hastalıklarım kısmına baktığımda tanı konmamış ama reçete bilgim var. Reçete olarak verilen hap selectra fakat ben bu hapı hiç almadım, e-Nabız'da da satın alma bilgisi kısmında gözükmüyor buna rağmen sıkıntı çıkar mı? Eğer çıkacaksa doktorum İstanbul'da, İstanbul'a gidip doktorumdan "şehven yazılmıştır" raporu alabilir miyim?

3. sorum: 2022 de bacak ağrılarımdan dolayı nörolojiye gitmiştim doktor "sende bir şey yok arada bir yürüyüş yap, problemin geçer" demişti fakat e-Nabız'da miyalji tanısı koymuş. Bu MSÜ'ye engel midir? Engel ise doktorla konuşarak sildirebilir miyim?

4. sorum: Mülakatların sağlık aşaması uzun sürüyormuş ve ben Ankara'ya uzağım kalacak yer problemini nasıl çözebilirim? Araştırmalarımda KYK'ların yardımcı olduğu söyleniyor fakat süresi belirtilmemiş.

Şimdiden yardımcı olacak kişilere teşekkür ediyorum 🙏

Dosya Ekleri

• Tanı.png
    Tanı.png
    56,6 KB · Görüntüleme: 27
  • Reçete.png
    Reçete.png
    25,4 KB · Görüntüleme: 23
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, günlerdir aklıma takılan fakat araştırarak bulamadığım bazı sorularım var.

1. sorum: MSÜ sınava giriş belgemde ve mevcut kimlik kartımdaki resmim sakallı. Mülakata çağrıldıktan sonra mülakat için sakalımı keseceğim ama kimlik kartımdan veya sınava giriş belgemden farklı olduğum için sorun çıkar mı? Kimlik yenilemem gerekir mi?

Mülakatlara gitmeden zaten adayların yeni fotoğraf çekinmeleri gerekmekte. ÖSYM ve kimlik fotoğrafından bağımsız olarak.

2. sorum: 2020 yılında çocuk ve ergen ruh sağlığı bölümüne gitmiştim şu an e-Nabız da hastalıklarım kısmına baktığımda tanı konmamış ama reçete bilgim var. Reçete olarak verilen hap selectra fakat ben bu hapı hiç almadım, e-Nabız'da da satın alma bilgisi kısmında gözükmüyor buna rağmen sıkıntı çıkar mı? Eğer çıkacaksa doktorum İstanbul'da, İstanbul'a gidip doktorumdan "şehven yazılmıştır" raporu alabilir miyim?

e-Nabız'da tanı veya reçete kaydı olan her türlü psikiyatrik ilaçlar elenmeye sebep olabilir.
Screenshot_20240415-115930~2.pngScreenshot_20240415-115938~2.pngScreenshot_20240415-115944~2.png
Detaylı bilgi için bakınız.
3. sorum: 2022 de bacak ağrılarımdan dolayı nörolojiye gitmiştim doktor "sende bir şey yok arada bir yürüyüş yap, problemin geçer" demişti fakat e-Nabız'da miyalji tanısı koymuş. Bu MSÜ'ye engel midir? Engel ise doktorla konuşarak sildirebilir miyim?
Abicim bacak ağrın için niye nörolojiye gittin😃
Muhtemelen olmaz ama bu kadar tanı olması iyi değil.
4. sorum: Mülakatların sağlık aşaması uzun sürüyormuş ve ben Ankara'ya uzağım kalacak yer problemini nasıl çözebilirim? Araştırmalarımda KYK'ların yardımcı olduğu söyleniyor fakat süresi belirtilmemiş.
KYK ayarlanacak.
Şimdiden yardımcı olacak kişilere teşekkür ediyorum 🙏

e-Nabız'da tanı veya reçete kaydı olan her türlü psikiyatrik ilaçlar elenmeye sebep olabilir.
Detaylı bilgi için bakınız.

O zaman doktorumdan şehven raporu alıp yada hekim heyetine girip İl sağlık müdürlüğünden sildireceğim. Okuduğum resmi dokümanda, ilaç kaydının silinmesi için "İlaç silme işlemlerinde Sosyal Güvenlik Kurumundan ilacın alınmadığına dair Medula ilaç döküm listenin de İl sağlık müdürlüğüne iletilmesi gerek" diyor. Ben bu Medula ilaç dökümünü nereden alırım bulamadım, belki bu konu hakkında da bilginiz vardır.

Abicim bacak ağrın için niye nörolojiye gittin😃
Muhtemelen olmaz ama bu kadar tanı olması iyi değil.
Ben Ortopedi bölümüne gittim ama ortopediysen nörolojiye yönlendirmişti yoksa bölümün alakasız olduğunu biliyorum hocam. Benim içinde bu kadar tanı olması iyi değil ama her doktor hastanın arkasından tanı koyuyor elimde değil.

Diğer cevaplarınız ve bilgiler içinde teşekkür ederim

Yeni konular

Geri
Yukarı