MSÜ için bazı endişelerim var

Portalkett

Centipat
Arkadaşlar şu an TYT denemelerinde 100 netin altına düşmüyorum hiç.
Mülakatları da geçeceğimi düşünüyorum yani şınav, mekik, barfikste çekebilen biriyim. Fakat bazı sıkıntılar var, gözlük numaram miyop sağ 7 sol 7.75 ayrıdan astigmat var. Lazer tedavisi şu an olamıyorum.
Bir de skolyoz var 20-30 derece aralığında. Fakat günlük hayatıma hiç etki etmiyor. Egzersizle kontrol altına aldım. Şimdi ben asker olabilir miyim yoksa sadece YKS'ye hazırlık olarak mı düşünmeliyim?
Up up up

Son düzenleme:
İçinde bir asker olma hevesi yoksa YKS hazırlığı olarak düşünmelisin derim. Ben de öyle yapacağım. Girecek olan herkese bol şans.

Her bir gözde en fazla 1 derece olmak üzere toplam 2 dereceye kadar kabul ediyorlar diye biliyorum. Sınavda başarılar, hakkınızda hayırlısı olsun.

Lazer tedavisi olmadığın sürece sağlık kurulunda gözden elenirsin, eğer lazer tedavisi olursan asker olabilirsin ekstra bir sene daha mezuna kalıp, fakat öyle bir imkanın yok ise kendini denemek için gireceksin.

Arkadaşlar şu an TYT denemelerinde 100 netin altına düşmüyorum hiç.
Mülakatları da geçeceğimi düşünüyorum yani şınav, mekik, barfikste çekebilen biriyim. Fakat bazı sıkıntılar var, gözlük numaram miyop sağ 7 sol 7.75 ayrıdan astigmat var. Lazer tedavisi şu an olamıyorum.
Bir de skolyoz var 20-30 derece aralığında. Fakat günlük hayatıma hiç etki etmiyor. Egzersizle kontrol altına aldım. Şimdi ben asker olabilir miyim yoksa sadece YKS'ye hazırlık olarak mı düşünmeliyim?
Up up up
Ameliyat olmaz isen gözden elenirsin . En fazla 3 ya da 2 istiyorlardı ikisinin toplamı. Ama seninki 14.75 çok fazla yani.

Geri
Yukarı