MSÜ sağlık raporunu nereden istiyorlar?

Arkadaşlar spor mülakatından falan sonra en son sağlık raporunu (göz, skolyoz, ortopedi dahil) yaşadığımız ildeki şehir hastanesinden mi alıyoruz yoksa onlar mı seçiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar spor mülakatından falan sonra en son sağlık raporunu (göz, skolyoz, ortopedi dahil) yaşadığımız ildeki şehir hastanesinden mi alıyoruz yoksa onlar mı seçiyor?
Spor/Sözlü mülakatından geçenlere sevk veriyorlar rastgele bir hastaneye. Büyük oranda Ankara'da bazen de Eskişehir'de bir hastaneye sevkli gidip istenen tüm tetkikleri veriyorsun. Doktorların kanaatine göre "Askeri öğrenci olur/olmaz" raporunu da orada alıyorsun hemen.

Sağlık ocağı veya bir hastaneden sırasıyla randevu alıp o şekilde raporu elde edebilirsiniz.
Hangi sağlık ocağında ortopedi&radyoloji&kardiyoloji&göz hastalıkları var moderatör kardeş söyle ben de orada halledeyim.

Son düzenleme:
Hangi sağlık ocağında ortopedi&radyoloji&kardiyoloji&göz hastalıkları var moderatör kardeş söyle ben de orada halledeyim.

Ben bu alanlara göre alabileceğini mi söyledim siz nereden çıkardınız?

Genel muayene bilgileri alınır sağlık ocağında ve hayati ölçümler yapılır.

Ağırlık, boy, kan grubu, kan basıncı ve vücut sıcaklığı ölçülür.

Kilo ve boy esas alınarak ölçülen beden kitle indeksiniz elverişli sınırların içinde değilse, geçici sağlık kurulu veya hastaneye sevkiniz veriliyor.

Sağlık ocağına gidince uygun görülürse sevki verilir. Bunu eksik söyledim diye tamamen mi yanlış oldu?

Ben bu alanlara göre alabileceğini mi söyledim siz nereden çıkardınız?

Genel muayene bilgileri alınır sağlık ocağında ve hayati ölçümler yapılır.

Kilo ve boy esas alınarak ölçülen beden kitle indeksiniz elverişli sınırların içinde değilse, geçici sağlık kurulu veya hastaneye sevkiniz veriliyor.

Sağlık ocağına gidince uygun görülürse sevki verilir. Bunu eksik söyledim diye tamamen mi yanlış oldu?
Arkadaş sorusunda
spor mülakatından falan sonra en son sağlık raporunu (göz, skolyoz, ortopedi dahil)
Demiş. Buradan eğer bilgi vermek istiyorsanız öğrenci adaylarının adaylıklarının onaylanması için almaları gereken "Askeri öğrenci olur raporu" belgesini kastettiğini anlamanız gerekirdi.
İkincisi:
Adaylar boy/kilo endeksine elverişli değillerse sağlık kuruluna sevk edilmezler. Adaylıkları sonlandırılır. Düzelteceğim derken bile yanış bilgi veriyorsunuz.
Ayrıca bu dediğiniz tek hekim raporu ile ilgili sanırım. Mülakatlardan önce alınır, evrakların içine koyulur.
Sadece yanlışınızı düzeltmek istedim, hepimiz öğrenmeye açık insanlarız. Yarın ben yanlış bilgi verirsem eminim siz de beni düzeltmek için vakit ayıracaksınızdır.

Yeni konular

Geri
Yukarı