MSÜ sınavı hakkındaki görüşlerim

Türkçe: Sıkıcı ama anlaşılması kolay sorulardan oluşmaktaydı. Geçen seneden daha kolaydı
Tarih: 3 yorum, 2 bilgi sorusu vardı.
Coğrafya: Genel olarak hem yorum hem bilgi
Felsefe: 3 bilgi 2 yorum tarzı gibiydi.

Matematik: Anlaşılması zor uzun, zorluğu bana göre orta ila zor arasında kalan bir sınavdı. Neredeyse tamamı yeni nesil sorulardan oluşmaktaydı ama rahatlıkta 5 net yapılabilirdi, ben 15 soru çözebildim.

Fen: Neredeyse tamamen bilgi sorularından oluşuyordu.

Çıkardığım sonuç: Dil bilgisi eksiklerimi kapatmam gerekiyor, daha çok deneme çözmem gerekiyor ve problemlere daha çok vakit ayırmam gerekiyor. Kısacası çalışmam gerekiyor.

Hocam MSÜ sınavına sadece 12. sınıf olunca mı girilebiliyor yoksa 10 ve 11 sınıflar girebiliyor mu?

Türkçe: Orta zorlukta, olması gereken gibiydi.
Sosyal Bilgiler: Eski MSÜ'ler gibi AYT ve TYT karışımıydı.
Matematik: Kolay-Orta zorluktaydı. (TYT'de daha zor bekliyorum.)
Geometri: Orta-Zor sayılabilir. Hele ki sona bırakanlar daha da zorlanmıştır.
Fen Bilimleri: Fizikte değişik sorular vardı ama genel olarak ortalama bilen biri yapabilirdi.

Herkese geçmiş olsun.

Hocam MSÜ sınavına sadece 12. sınıf olunca mı girilebiliyor yoksa 10 ve 11 sınıflar girebiliyor mu?
Sadece 12.
Türkçe: Orta zorlukta, olması gereken gibiydi.
Sosyal Bilgiler: Eski MSÜ'ler gibi AYT ve TYT karışımıydı.
Matematik: Kolay-Orta zorluktaydı. (TYT'de daha zor bekliyorum.)
Geometri: Orta-Zor sayılabilir. Hele ki sona bırakanlar daha da zorlanmıştır.
Fen Bilimleri: Fizikte değişik sorular vardı ama genel olarak ortalama bilen biri yapabilirdi.

Herkese geçmiş olsun.
Matematik hakkındaki düşüncelerinize katılmıyorum.

Matematik çok zor olmamakla beraber belki bir tık TYT'nin üstündeydi. Ancak Geometri için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Bence Geometri, normal bir TYT sınavına göre zordu. Sosyal Bilimler, MSÜ'den beklenileceği gibi TYT-AYT karışımıydı ancak sınavın geri kalanının TYT ile paralel olduğu görüşündeyim.

Geri
Yukarı