MSÜ sınavına makine mühendisi olarak girmek

Burkan124

Centipat
Makaleler
2
Daha fazla  
Merhaba. Ben seneye MSÜ(Milli Savunma Üniversitesi) sınavına makine mühendisi olarak girmek istiyorum ancak hangi bölümde var bilmiyorum. (kara harp, deniz harp ve hava harp olarak)ve tüm subaylar gibi tüm mülakatlara girmek gerekiyor mu?

Evet mülakata girmeniz gerekiyor. Ayrıca direkt olarak mühendis için başvuru söz konusu değil. İlk önce mühendislik alanları içinden kara veya hava olarak bölünürler, bunları seçmeden önce tüm elemelerden geçersiniz. İlk olarak normal düz subay olarak başlarsınız, aldığınız puanlara göre eğitim alacağınız alana kabulünüz yapılır ve mesleki eğitimler görürsünüz.

Yaşınız kaçtı acaba?

17 yaşındayım.

Evet mülakata girmeniz gerekiyor. Ayrıca direkt olarak mühendis için başvuru söz konusu değil. İlk önce mühendislik alanları içinden kara veya hava olarak bölünürler, bunları seçmeden önce tüm elemelerden geçersiniz. İlk olarak normal düz subay olarak başlarsınız, aldığınız puanlara göre eğitim alacağınız alana kabulünüz yapılır ve mesleki eğitimler görürsünüz.

Teşekkür ederim, aldığım puan dediğiniz MSÜ sınavından mı yoksa terkrar sınav mı yapıyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı