MSÜ sınavınız nasıl geçti?

183206

Megapat
Makaleler
1
Geçen yıl da konusunu açmıştım, bu yıl da açayım dedim.
Türkçe paragraflar beyin yakmadı ancak şıklar çok ikilemde bıraktı. Neredeyse aynı 2 şıkka sahipti sorular. Fen ve matematik yok bende. 6-7 matematik sorusu işaretleyebildim sadece.
Bu netlerle 2 yıl önce belki astsubay okulları kazanılabilirdi ancak şu an imkansız gibi duruyor.

@oynozan 2021 senesi için konuşmak gerekirse oldukça kolaydı. Hiçbir şey bilmeyen adam bile 12-13 net aralığında yaptı. Benim tahminime göre bu seneki MSÜ sınavı oldukça zorlayacak. Klasik Türkçe uzun paragraflı olacak, matematikte geçen sene kolaydı ancak bu sene zorlayacağını düşünüyorum. Sosyali de klasik bilgi sorarlar, fen de ortalama herkesin yapabileceği bir düzeyde olacak bence.
Hocam böyle bir tahmin yapmıştım da doğru çıktı mı acaba?

Hocam böyle bir tahmin yapmıştım da doğru çıktı mı acaba?
Fen ile uzun yıllardır alakam olmadığı için yorum yapamayacağım. Bana hepsi zor gözüktü ve 1 tane işaretledim sanırım. :D
Matematik geçen yıl 5 tane işaretlemiştim, bu yıl 7 tane işaretledim sanırım. Neredeyse aynı.
Türkçe de aynıydı, 5-6 tane dilbilgisi geri kalanlar dayamışlar paragrafı.
25. sorudayken falan kafayı sıraya koyup uyuyasım geldi.

@183206 hocam klasik yani. Son üç senedir hem üniversite sınavı olsun hem MSÜ olsun Türkçe kolay gelmiyor artık.
Aynen bildiğimiz MSÜ işte. Türkçe acayip uykumu getirdi sınavda ama ya. Yemin ediyorum 40 değil 400 soru çözdüm sanki. Sırf paragraf çalışmak yeterli Türkçe için.

Geri
Yukarı