MSÜ'ye nasıl girilir?

baran12345

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. Pilot olmak istiyorum. Önceden savaş pilotu olup, 15 yıl çalıştıktan sonra havayolu pilotu olmak gibi bir planım var. Şu an 9. sınıfım ve çifte vatandaşım. MSÜ'ye girebilmek için diğer ülke vatandaşlığını iptal etmemmi lazım? Bir de YKS'ye girecek miyim? Her şeyi açıklarsanız sevinirim. İyi günler

Msü'nün başvuruları oluyor başvurup giriyorsunuz. Yks gibi başka bir sınav olarak düşünebilirsiniz. Genelde Mart gibi başvurular olup nisan mayıs gibi sınava giriyorsunuz yks sınavından öncede sonuçlar açıklanıyor. Genelde insanlar msü'ye kendini denemek için yks provası olsun diye giriyor.

Msü'nün başvuruları oluyor başvurup giriyorsunuz. Yks gibi başka bir sınav olarak düşünebilirsiniz. Genelde Mart gibi başvurular olup nisan mayıs gibi sınava giriyorsunuz yks sınavından öncede sonuçlar açıklanıyor. Genelde insanlar msü'ye kendini denemek için yks provası olsun diye giriyor.
Kaç yaşında girebilirim?

Kaç yaşında girebilirim?

12.sınıfta başvurabilirsin yalnız pilotluk istediğin için hem MSÜ sınavına hem de YKS'ye girmen lazım.

İnternetten böyle bir bilgiye ulaştım: "• çifte vatandaşlığı olan bir kişi Milli Savunma Üniversitesi'ne başvurabilir mi?• çifte vatandaşlığı olan bir kişi, Milli Savunma Üniversitesi'ne başvurabilir ancak Ho/Asb.MYO’ndan mezun olacakları tarihe kadar T.C. Dışındaki vatandaşlıklarından vazgeçmelerinin gerekeceğini göz önünde bulundurmalıdırlar."

Arkadaşlar selam. Pilot olmak istiyorum. Önceden savaş pilotu olup, 15 yıl çalıştıktan sonra havayolu pilotu olmak gibi bir planım var. Şu an 9. sınıfım ve çifte vatandaşım. MSÜ'ye girebilmek için diğer ülke vatandaşlığını iptal etmemmi lazım? Bir de YKS'ye girecek miyim? Her şeyi açıklarsanız sevinirim. İyi günler.

Yalnız 15 yıl sonra hava kuvvetlerinden ayrılamıyorsun zorunlu çalışma süresi arttırıldı 21 yıl oldu diye biliyorum.

Son düzenleme:
Evet, MSU sınavına başvurabilirsiniz ve YKS sınavına da gireceksiniz. Lakin çifte vatandaşlığınız var ise mülakatları kazandığınız zaman diğer vatandaşlığınızi iptal etmeniz gerekmektedir.

Geri
Yukarı