MSÜ'ye nasıl girilir?

mert5899

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Ben şu an Anadolu lisesinde 10. sınıfa gidiyorum, önümüzdeki senen için yani 11. sınıf için bölüm seçmemiz gerekiyordu ben de matematiğim zayıf olduğu için ve İngilizcemi geliştirmek için dil bölümünü seçtim. Ben şimdi lide bittikten sonra MSÜ üniversitesine gitmek istiyorum fakat akıl alacak pek kimsem yok.
Boyum 1.86/kilom 115 anlık olarak fitnes a gidiyorum 6 aydır ve 125 kilodan 110 kiloya ve tekrardan 115 kiloya çıktım hem ağırık hem de koşu şeklinde çalışıyorum. Derslerim kötü çünkü ders çalışmayı sevmiyorum pek azmim yok. Allah izin verirse bu yaz kendime bir çekidüzen vermek istiyorum fakat dediğim gibi liseden sonra MSÜ üniversitesine gitmek istiyorum. Bana öneriniz veya tavsiyeniz varsa seve seve dinlerim. Dağ çıkmak gibi bir hedefim yok.

TYT çalış.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam öncelikle MSÜ kazanmak ne çok zor ne de çok kolay. Yakınlarım tarafından edindiğim bilgiler doğrultusunda söylüyorum. Ancak bütün derslerini ortalama üstüne çıkarmayı dene kilona ciddi önem ver iyice düşür tam fit ol. Eğer MSÜ kazanırsan ve muayene girersen direkt kalırsın. Emeklerin boşa gider bir sene daha beklemek zorunda kalabilirsin bu konuda net bilgim yok 1 sene beklemen gerekmi bilmiyorum lakin tedbirli ol. Olay MSÜ girmek değil MSÜ okuyabilmektir. Asker olan bir yakınım derslerinin zor oldugunu söylemişti yani eger ders çalışamayan biriyseniz ve kesin kalırım okuyamam diyorsan dene tabii ki de lakin o zaman KPSS girip en fazla uzman çavuş olarak kalabilirsin jandarma ya da kara kuvvetlerinde piyade olarak. Benim de hedefim MSÜ idi lakin zamanım olmadıgı için çalışamıyorum 18 yaşındayım KPSS çalışıp jandarmalık oradan özel harekata girmeyi planlıyorum. Her şey gönlünce olsun dostum Allah gönlüne göre versin her şeyi. Kendine iyi bak.

Hocam üstelik 6 ayda 10kilo çok çok az fitness yaptıgın kadar yediklerine ciddi önem göster. Aman bir şey olmaz yiyeyim simdilik dediğin her an bir adım geri gidiyorsun emin ol. Mümkünse annenden yagısz yemekler iste kendin için.

Son düzenleme:
İlk önce MSÜ için gereken sağlık testlerini kontrol et. Abim zamanında tüm her şeyi geçip saçma bir sağlık problemi yüzünden kalmıştı. Onun dışında da bölüm olarak nereyi istediğini belirle ki ona göre spesifik bir çalışma daha verimli olur. Abim mesela 6 ay istediği yeri kazanması için yeterli olacağını düşündüğü için o kadar çalıştı. Spor için de çok zamanın var, çok kasma ama bırakma da düzenli yapmaya çalış. Zaten şınav falan düzenli çalışıldığında rahat yapılıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı