MSVCP100.DLL/MSVCR100.DLL hatasına çözüm

Carnage86

Kilopat
Makaleler
22
Yer
İzmir
Çalıştırmak istediğiniz program “Program, MSVCR100.dll bilgisayarınızda eksik veya hatalı olduğundan çalıştırılamadı” hata mesajını veriyorsa ne yapmalısınız?

Öncelikle ne yapmamanız gerektiğinden bahsedeyim: "Şu linkteki dosyayı indirin system32'nin içine atın sonra da regedite..." tavsiyesini verenlere kulak asmayın ve bunu diyenlerin başka hiçbir sözüne itibar etmeyin. Başka bilgisayardan gelen dll dosyalarını asla kullanmayın! Belki bu dll dosyasını indirip değiştirmek ekstra soruna yol açmaz ancak zamanında başka sistemden gelen kernel32 dosyasıyla işini halletmeye çalışanlar vardı. Büyük ihtimalle sorununuz daha az riskli bir yöntemle çözülecektir.

Yapmanız gereken şu:

Microsoft Visual C++ Redistributable Package'ın son sürümü indirip kurun. Son sürüm sisteminizde yüklüyse kaldırıp tekrar kurmayı deneyin. Burada dikkat etmeniz gereken bir husus da "Ben 64 bit işletim sistemi kullanıyorum ne yapayım x86 versiyonunu" dememeniz gerektiğidir. Çünkü kullandığınız program her ikisine de ihtiyaç duyabilir.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı