MT125 almak mantıklı mı?

Ways

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, daha önceden uzun süreler boyunca bisiklet ve birkaç ay boyunca scooter kullanmış biri olarak hem ulaşım hem de ara sıra gezmek için A1 ehliyete uygun bir motor almak istiyorum. Öncelikle belirtmek isterim ki motorlar hakkında bilgim yok desem yeridir. 15 yaşında 1.85 civarlarındayım, Ağustos ayında ehliyet kursuna yazılabiliyorum ancak amacım bu yaşta aktif olarak kullanmak değil. Fiyatlar daha fazla artmadan önce elimde ki şansı kullanıp geleceğe yatırım yapmak. Başlıkta da yazdığı gibi Yamaha MT125 modelini almak istiyorum ancak motor değiştirmezsem ortalama 2 yıl kullanabileceğim bir motor, yani hayırlısıyla 18 yaşında direkt satmayı ve CC yükseltmeyi düşünüyorum. Yedek parça konusunda sürekli bir şekilde masraf gerektirmediği sürece fiyat anlamında sıkıntı çekeceğimi düşünmüyorum. Bu açıdan MT125 alınır mı? R125 modeli gibi çok yatmadan kullanılabilecek, bel ağrıtmayacak bir model önerebileceğiniz başka bir motor var mı? Ek olarak MT125 için model yılı çok önem gösterir mi? Malum son modellerinden fazla yok. Fiyat konusunda 100.000 civarlarını aşmayı düşünmüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı