MTA sunucu nasıl açılır?

EskoriX

Hectopat
Herkese selam, uzun zamandır saatlerce vakit geçirdiğim MTA platformunda bir server kurmaya karar verdim. Bu konu hakkında birçok fikir ve öneriye ihtiyacım var kısaca başlayalım.

Server, Roleplay sunucusu olacak Hard RP düşünüyorum.
Map tasarımı ve birçok script özgün tasarıma ait olacak.
Başlangıç olarak 50 kişi kapasiteli bir sunucu düşünüyorum.
Amerikan konsept olacak.

Şimdi aklıma takılan sorular şunlar;
1- Sunucu açmak için hangi hosting sitesini tercih etmeliyim?
2-Herhangi bir hosting sitesine nasıl güvenebilirim?
3-Kart bilgilerim zarar görür mü?
4-MTA'da kuracağım sunucu kapsamında donate araç vip skin vs. gibi özellikler de düşünüyorum. Bunların işleyişi nasıl olacak? Ben örneğin bir oyuncu donate araç satın aldığında nasıl ücreti alabileceğim?
5-Bu sunucudan kazanacağım para karşılığında herhangi bir olay veya vergilendirme olur mu?
6-Özellikle vergi konusunda çok tereddütlüyüm öyle bir şey olur mu?
7-Açtığım sunucuyu sözleşme var mı yoksa istediğim zaman kapatabilir miyim?

Sorularım bunlar şimdiden teşekkürler.

Herkese selam, uzun zamandır saatlerce vakit geçirdiğim MTA platformunda bir server kurmaya karar verdim. Bu konu hakkında birçok fikir ve öneriye ihtiyacım var kısaca başlayalım.

Server, Roleplay sunucusu olacak Hard RP düşünüyorum.
Map tasarımı ve birçok script özgün tasarıma ait olacak.
Başlangıç olarak 50 kişi kapasiteli bir sunucu düşünüyorum.
Amerikan konsept olacak.

Şimdi aklıma takılan sorular şunlar;
1- Sunucu açmak için hangi hosting sitesini tercih etmeliyim?
2-Herhangi bir hosting sitesine nasıl güvenebilirim?
3-Kart bilgilerim zarar görür mü?
4-MTA'da kuracağım sunucu kapsamında donate araç vip skin vs. gibi özellikler de düşünüyorum. Bunların işleyişi nasıl olacak? Ben örneğin bir oyuncu donate araç satın aldığında nasıl ücreti alabileceğim?
5-Bu sunucudan kazanacağım para karşılığında herhangi bir olay veya vergilendirme olur mu?
6-Özellikle vergi konusunda çok tereddütlüyüm öyle bir şey olur mu?
7-Açtığım sunucuyu sözleşme var mı yoksa istediğim zaman kapatabilir miyim?

Sorularım bunlar şimdiden teşekkürler.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uzun zamandır MTA platformundayım. Bende böyle bir sunucu açmayı planlıyordum paket vs. her şey hazır sadece param yok :( isterseniz ortak olabiliriz.

-İstediğiniz zaman sunucuyu kapatırsınız.
-Kart bilgilerinizin zarar görmesi hosting firması ile alakalı.
-İnternetten araştırabilirsiniz AVM Bilişim, Kapteyan gibi firmalar var güvenilir.
-Donate ücretlerini nasıl alacağınız size kalmış.
-Vergi konusunda pek bir şey bilmiyorum fakat hiç duymadım vergi alındığını falan.

Elinde İyi Bir VDS, Sağlam İnternet Ağı, Ve kaliteli bir Sunucu paketi olunca açabilirsin.Buraya Tıklayarak Sunucuma gel, script ekleme konusunda yardımcı olayım.

Merhaba, numaralara göre cevap vereyim.
3- Kart bilgileriniz zarar görmesi mümkün değil. Satışları IBAN üzerinden yaparsanız vergi kesilmez ve zarar görmez.
4- Ücreti sizden para kesilip komisyon alınmaması için IBAN bilgilerinizi tercih edin. Ayrıca satışları Whatsaap'dan destekli şekilde yapın. (Parayı da IBAN hızlı kart ile çekebiliyorsunuz.)
5- Vergilendirme yok hosting parasını ödeyeceksiniz sadece.
6-Bu tarz platformlarda vergi kesilmez.
7- Açtığınız sunucuda platform yok istediğiniz zaman kapatır istediğiniz zaman açarsınız. Fakat bu durumları ben desteklemiyorum. Milletin verdiği parayı alıp sunucuyu kapatmak dolandırma kapsamına giriyor. Eğer sunucu işlemezse kapatmak zorunda kalın.
Edit: İyi bir sunucu için iyi bir (VDS) tercih edin.

Geri
Yukarı