Mtb bisikleti yarış bisikletine çevirme

279109

Hectopat
Evet arkadaşlar, başlıkta da gördüğünüz gibi bütçem 1000-1500 TL. Alacaklarım sadece kadro maşa teker gidon, bende mtb bisiklet var. Bunu yarış bisikletine çevirmek istiyorum, hafif ve ucuza kadro maşa teker gidon bulabilir miyim, tavsiyeleriniz nedir? Vites ve frenim var.

Bu bütçede eski tip yarış bisikletleri satılıyor, onları alıp kendi vitesinizi takabilirsiniz. Dahası olmaz gibi bu fiyata.
Peki eski tip yarış bisikletleri ile yeni tip yarış bisikletleri arasında ki farklar nelerdir? Eski tip bir bisiklet ile yeni bir tip bisiklete aynı gücü uygulasam aynı hıza mı çıkarım? ağırlığı falan aynı bisikletlerin diyelim.

Peki eski tip yarış bisikletleri ile yeni tip yarış bisikletleri arasında ki farklar nelerdir? Eski tip bir bisiklet ile yeni bir tip bisiklete aynı gücü uygulasam aynı hıza mı çıkarım? ağırlığı falan aynı bisikletlerin diyelim.
Ağırlık olarak fark ne kadardır bilemiyorum. Şu an yeni model denebilecek bisikletlerde en giriş modeller 11-12 kilo arası zaten. Bunlardan daha ağır olacağını sanmıyorum. Ama eski kadroların geometrisi farklı, dezavantajı var mı bilmiyorum.

Geri
Yukarı