MTX 7100 pedalları takılıyor gibi oluyor

Lastikten gelen ses gayet normal bir ses.

Ekstra olarak vitesinizi nasil kullanabileceginizi yukaridaki yorumumda belirttim eger oyle kullanirsaniz takilmamasi gerekiyor.
Bence vites ayarı bozulmuş. Ön değiştirici bazen fazla sarsıntıdan bozulabiliyor. Ben çok yaşadım.

Bence vites ayarı bozulmuş. Ön değiştirici bazen fazla sarsıntıdan bozulabiliyor. Ben çok yaşadım.
Dediginiz cok cok zor bir ihtimal, vites kablosunun yeterince sikilmamasi gerekiyor bunun yasanmasi icin, ki bu da demek oluyor ki zaten sarsinti bile olmadan tehlikeli bir durum.

Dediginiz cok cok zor bir ihtimal, vites kablosunun yeterince sikilmamasi gerekiyor bunun yasanmasi icin, ki bu da demek oluyor ki zaten sarsinti bile olmadan tehlikeli bir durum.
Not geçeyim sorun olmasın. Benim kullandığım bisikletin markası modeli farklı Shimono vites değiştirici var. Ben genel olarak çamurlu ve toprak yollarda 30Km/h üzerinde gidiyorum. Böyle fazla kullanınca birkaç haftada bir ufak ayarlar yapmak gerekiyor. Arkadaş bisikleti uzun zamandırlı kullanmıyor herhalde ve dışarısı soğuk olduğundan tel sünmüştür. Tel sünüp gerilince ayarda bozulmuştur.

Not geçeyim sorun olmasın. Benim kullandığım bisikletin markası modeli farklı Shimono vites değiştirici var. Ben genel olarak çamurlu ve toprak yollarda 30Km/h üzerinde gidiyorum. Böyle fazla kullanınca birkaç haftada bir ufak ayarlar yapmak gerekiyor. Arkadaş bisikleti uzun zamandırlı kullanmıyor herhalde ve dışarısı soğuk olduğundan tel sünmüştür. Tel sünüp gerilince ayarda bozulmuştur.
Ben de ayni ortamlarda belki daha hizli gidiyorum, dogru ayarlarda bunlarin gerceklesmemesi gerekiyor bundan bahsediyorum. Ozellikle vites gibi komponentlerin titresim ile beraber gevsememesi icin diger parcalara oranla daha fazla sıkilmasi gerekiyor.

Nasıl kullanmalıyım? Ön vites 2'de arka 3'te.

Zincir çapraz kaldığı için doğru dönmüyor, doğru kullanım ön dişli en küçükte iken 1-4, ön orta dişlide iken 3-6, en büyük dişlide iken 5-9 arasıdır, böyle kullandığında zincir düz olur, Enduro bisikletlerde 2'li ön aynakol kullanıldığından her vitesi kullanabiliyorlar, tek yaprak aynakollarda da aynısı geçerli, zincirin yamuk olmasının sebebi vites ayarıda olabilir.

Ben de ayni ortamlarda belki daha hizli gidiyorum, dogru ayarlarda bunlarin gerceklesmemesi gerekiyor bundan bahsediyorum. Ozellikle vites gibi komponentlerin titresim ile beraber gevsememesi icin diger parcalara oranla daha fazla sıkilmasi gerekiyor.
Ben Shimono ile bu konuyu konuştuğum zaman her gün böyle kullanılması sonucunda bir kaç haftada bir ayar yapılmasının normal olduğunu söylediler.

Ön değiştirici bazen fazla sarsıntıdan bozulabiliyor.
Ben Shimono ile bu konuyu konuştuğum zaman her gün böyle kullanılması sonucunda bir kaç haftada bir ayar yapılmasının normal olduğunu söylediler.
Doğru montaj yapılmayınca bu sorunlar oluşabiliyor. Son topladığım bisiklet için elimde malzeme olmadığı için yorumları iyi olan bir yere vermiştim. Arka aktarıcıyı yanlış takmışlardı. Bunu iniş yaparken arka aktarıcım janta girince anladım. Düzgün montaj yapılınca sarsıntıdan bozulması olası bile değil. Konu sahibi arkadaşın bunu yaşaması normal. Biraz daha ince ayar yaparak ön aktarıcının biraz daha sağda durmasını sağlayabilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı