Mucize Doktor vs Hekimoğlu

9544

Kilopat
Makaleler
46
Yer
Dark
Daha fazla  
İki diziyi de takip etmekteyim.
Mucize Doktoru başından beri takip edenler fark etmiştir son bölümlerde dizinin ilk bölümlere nazaran kötü olduğunu bunun nedeni ne bilmiyorum dizinin doyum noktasına gelmesi olabilir, bu popülerlik bile baya götürür. Son yayınlanan bölümde önemli ve büyük bir kalp ameliyatını çok az bir sürede işledi Ela doktor ameliyatta "Ali sen kesmek ister misin" gibi bir şey dedi sonra hoppa ameliyat bitti dediler.

Hekimoğlu için çok yorum yapmayacağım zira Mucize Doktor gibi ilerleyen bölümde bozarsa diye. Şimdiki düşüncem iyi bir dizi olduğu.

Her ikisine de biraz baktım ama dizilerin her bölümünün 2 saat olması dayanılmaz bir şey. Yapımcılar 2 saati doldurmak için boş boş sahneler koyuyorlar. Haliyle bu da can sıkıcı.

En son Diriliş Ertuğrul için kendimi çok zorlamıştım ama sırf 2.5 saati doldurmak için koyulan saçma çadırda muhabbetlere, slow motion çekimlere, birisi laf söyledikten sonraki 10 dakikalık bakışma sahnelerine dayanamayıp bıraktım.

İkisi de konu olarak bir yerlerden "çarpmış" gibi (Mucize Doktor direk uyarlama zaten de Hekimoğlu'nu bilmiyorum) ama ikisi de bence iyi. Takip etmiyorum, denk geldiğimde izliyorum sadece. Şu ana kadar kötü bir şeye rastlamadım.

Hekimoğlu, Mucize Doktor'a göre daha talihsiz bir dizi bana göre. Gregory House, Frank Gallagher gibi Türkiye'ye uyarlanması zor bir karakter. Timuçin Esen'in jestleriyle, mimikleriyle House'a benzeme çabası çok yapmacık geldi bana. Rolüne alıştıkça oturur mu, onu bekleyip görmek lazım tabii.
Öte yandan, Mucize Doktor'un sosyal sorumluluk tarafı da var. Bir engelli olarak, Ali'nin yaşadığı dışlanmayı 26 senedir bizzat yaşıyorum ve artık bu duruma höst diyen bir yapım olması sevindirici. Taner Ölmez böyle şahane otistik rolü yapmayı bir anda unutmazsa, Mucize Doktor'un şansını daha yüksek görüyorum :)

Biri Kore dizisi diğeri House dizisinin uyarlaması. Orijinalleri kadar olmamış ama seveni de çok şu an ikisinin de. Ama Doktor Ela'nın kalbini kıranların kalbini kırarız orası ayrı🤣

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı