Müdür yardımcısı tokat atıyor

Öğretmenin dövmesi de etik değil, şiddeti yasallaştırmanın bir mantığı da yok. Hiçbir öğretmen, müdür, müdür yardımcısı öğrencisini dövemez. Şikayet edilmesi durumunda da gerekli işlemler yapılır.

Bence etik değil hocam.
Yanlış anlamayın bu şiddeti meşrulaştırmak için söylemiyorum.
Ben bir öğretmenin cidden sebepsiz dayak atacağını düşünmüyorum. Sokakta birine durduk yere saldıran adam değil sonuçta, okulda bir öğretmen hatta müdür yardımcısı. Bir zihinsel manada sorunu olsa şimdiye kadar anlaşılırdı muhtemelen. Arkadaş olayı tam anlatsa yorum yapacağım ama.
Bizi disiplin etmeye çalışıyormuş dokuzuncu sınıftan beri aynı şeyi yapıyor.

Lise'de benzer durum yaşamıştım. Daha doğrusu aşağıladı beden hocamız bizi 12. sınıftık şaka gibi bir olaydı. Sonra yıkılın karşımdan dedi, aslında yaptığımız şey kaleye file geçirirken kaleyi devirmemizdi, hayır o kale zaten haftada 2 kere devriliyordu bize patladı adam sadece. Giderken yanından geçmek zorundaydık merdivenlerden dolayı neyse bir arkadaşın kafasına vurdu geçerken, diğerine tekme attı, bana gelince kafama vuracaktı ani hamle ile çektim kendimi geri elini boşluğa savurmuştu daha çok kızmıştı üzerime gelince ittirmiştim, hayrola hocam muhabbeti falan olmuştu kabadayı değilim normalde ama haksızlığa gelemeyen tiplerdendim. Müdür nasıl tokatlayacak seni vs dedi, daha sonra şikayet etmiş, tüm okul o hocadan şikayetçiydi zaten, bizde toplandık 100- 160 kişi tabi müdür tek kelime etmedi olan hocaya oldu bir daha beden derslerine dahi çıkmıyordu bazı sınıfların. Aşağılamayı sever bizim halkımız başkasını, kendisini çok yüksek görür, iş hayatındayım birkaç aydır neler entrikalar dönüyor herkesin arkasından, diyeceğim şu yeri gelince susmayı bilin en büyük erdemdir, yeri gelince de kendinizi savunun arkadaşlar.

Maalesef telefonları öğrencilerin yanında tutmalarına izin vermiyorlar. Ders başlamadan önce toplanıyor, çıkışa 5dk kala veriliyor. Aynı durum dershanelerde de mevcut.
Bunun amacı çocuklar telefonla oynamasın vs değil tamamıyla bu tür olayların önüne geçmek işte. Aman okul ifşalanmasın. Çok aciz insanlar bunlar.

Gizlice alınanlar delil sayılmıyor ama sosyal medyada yayabilirse müdür görevden alınır.
Gizlice alınan ses kaydı delil yerine geçmiyor diye biliyorum ancak bu mantığa göre güvenlik kameraları da delil niyetine geçmemeli. Ben görmedim gizlenmişti der adam ama öyle çalışmıyor.

Ben bir öğretmenin cidden sebepsiz dayak atacağını düşünmüyorum.
İstediği kadar disiplinsizlik yapsın dayak atma hakkı yok. Varsa disiplinlik bir olay gider resmi işlemleri başlatırsın ve çocuğun velisine de bildirirsin. Sana mı kaldı adalet dağıtmak? Bırakın artık şu kafayı.

Son düzenleme:
Hukuk konusunda bilginiz yok sanırım güvenlik kameraları yasaldır gizli kameralar değil.
Hukuka göre öyledir de ben mantıktan bahsediyorum. Hukukta yazan her şey %100 mantığa ve akla uygun olacak diye bir şey yok. Sonuçta insanlar tarafından yazılıp çiziliyor.

Mozambik'teki memurlar çok rüşvet alıyormuş o yüzden onları koruma adına gizli kamera veya gizli ses kaydı delil olmaz demişler.

Yeni konular

Geri
Yukarı