Müfredatta neden çok boş konular var?

Çok basit, ya din kültürü diye bir ders olmayacak ya da tüm dinler anlatılacak.

10 sene Arap tarihi anlatıp 11. Sınıf olunca diğer inançları anlatmaları komik.
Tüm dinleri anlatmaya kalksan 20 sene okula gidersin yarısında Din eğitim görürsün. Müslüman ülkesi değiliz ama çoğunluk müslüman. Bu konuda herkes hemfikir diye düşünüyorum. Bu yüzden İslam eğitimi daha fazla. Arap tarihi değil İslam esasları anlatılır.

Adam bana Muhammed'in eşlerinin isimlerini soruyor, bana ne ulan isimlerinden.
Sana ne ise ailenle birlikte okulla görüşüp derslerden muaf olabilirsin. İşine gelir.

Tüm dinleri anlatmaya kalksan 20 sene okula gidersin yarısında din eğitim görürsün. Müslüman ülkesi değiliz ama çoğunluk Müslüman. Bu konuda herkes hemfikir diye düşünüyorum. Bu yüzden İslam eğitimi daha fazla. Arap tarihi değil İslam esasları anlatılır.

O zaman din kültürü ve ahlak bilgisi diye bir ders olmayacak ya da "bu dersi görmek istiyor musunuz?" diye soracaklar.

Sana ne ise ailenle birlikte okulla görüşüp derslerden muaf olabilirsin. İşine gelir.

Okul ile görüşüp muaf olmak zorunda değilim, dönem başında sormak zorunlu olmalı "katılmak istiyor musun/istemiyor musun?" diye.

Dedi hayatında okul yüzü görmemiş quadrox. 🤣 adı üstünde din kültürü dersi. Müfredatta isevilik, musevilik, ateizm, deizm vb. konuları da anlatılıyor. Tabii okulla alakan olmadığı için bilmezsin sen.

Kardeşim din kültürü dersinde nas suresi falan ezberletiliyor, Anadolu lisesindeyim haftada 6 ders din görüyoruz. Üstelik dersleri anlatan öğretmenler hakiki Müslüman olarak seçiliyor.

O zaman din kültürü ve ahlak bilgisi diye bir ders olmayacak ya da "bu dersi görmek istiyor musunuz?" diye soracaklar.

Okul ile görüşüp muaf olmak zorunda değilim, dönem başında sormak zorunlu olmalı "katılmak istiyor musun/istemiyor musun?" diye.
Maden muaf olmak istemiyorsun o zaman işleyeceksin. Şunu kabul et kardeşim. Türkler 1000 yıldan fazladır islam ile iç içe. Anadolu topraklarındaki insanlarda aynı şekilde. Günümüzdeki toplumun %90 'nından fazlası müslüman bu yüzden müfredata bu ders dahil. Sen dersen ki ben%10 lük kısımdayım. Devlet sana zorla bu dersi dayatmıyor. İstersen alma bu kadar basit. Neyin davasını güdüyorsun?

Maden muaf olmak istemiyorsun o zaman işleyeceksin. Şunu kabul et kardeşim. Türkler 1000 yıldan fazladır islam ile iç içe. Anadolu topraklarındaki insanlarda aynı şekilde. Günümüzdeki toplumun %90 'nından fazlası müslüman bu yüzden müfredata bu ders dahil. Sen dersen ki ben%10 lük kısımdayım. Devlet sana zorla bu dersi dayatmıyor. İstersen alma bu kadar basit. Neyin davasını güdüyorsun?
%90 yanlış veri hocam haberiniz olsun. Ama çoğunluk hala müslüman.

Maden muaf olmak istemiyorsun o zaman işleyeceksin. Şunu kabul et kardeşim. Türkler 1000 yıldan fazladır İslam ile iç içe. Anadolu topraklarındaki insanlarda aynı şekilde. Günümüzdeki toplumun %90 'nından fazlası Müslüman bu yüzden müfredata bu ders dahil. Sen dersen ki ben%10'lük kısımdayım. Devlet sana zorla bu dersi dayatmıyor. İstersen alma bu kadar basit. Neyin davasını güdüyorsun?

%90 Müslüman yok bu ülkede, ayrıca laik bir ülkede zorla İslam dayatması olamaz.

Siz bir de ortaokul İngilizce müfredatını görseniz...

Ortaokul İngilizce müfredatı kolay, hep 85-90 alıyordum.

Yeni konular

Geri
Yukarı