Mühendislik için 120Hz ekran mı 144Hz ekran mı?

mühendislik ve mimarlık için 120hz yeter mi?

• evet fazlasına gerek yok

• hayır en az 144hz lazım

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.

Ablan bu yukarıdaki modeli alıp geçsin. Mühendislik programları RAM'e yükleneceği için konfigürasyon ekranından 16 GB'lık belleğe yükseltmeyi unutmayın. Daha ilerleyen dönemlerde ise ikincil bir SSD takviyesi ile yolunuza devam edin. 120Hz ile 144Hz arasındaki farkı ise mühendislik yazılımlarında fark edemezsiniz.

dipnot: GTX 1650 Ti, 1650 Refresh (2020) sürümünden daha güçlüdür.

Tamda bunu alacaktık bende ablama ileride RAM'ini yükselt işini görür demiştim.

Şimdi benim ablam bir bilgisayar alacak Monster Abra A5 V15 bilmem kaç. Birisi ablama Tulpar T5'te 144Hz monitör var, çok daha iyi 120Hz'ye göre demiş. Gerçekten değer mi? T5 10000 TL, Abra 8000. Gerçekten değer mi? Bir de T5'de 2060 var. Gereksiz fazla ona ama bir tek 144Hz'ye takıldı.
Mühendislik için 120Hz bile fazla. 60Hz bile yeterli diyebilirim. Tabi 120Hz alması iyi olur o ayrı konu.

Bu arada 120Hz ile 144Hz arasında oyun oynarken bile gözle görülür derecede bir fark yok. En azından ben hissetmiyorum.
Tamda bunu alacaktık bende ablama ileride RAM'ini yükselt işini görür demiştim.
RAM 16GB özelleştirip alın. Mühendislik programları için RAM önemli.

Bir tek ekran kartı değişiyor sanırım ekran kartıyla çok işi yok diye biliyorum.
Kendim bir mühendislik öğrencisi olduğum için söylüyorum. Ekran kartı şimdi değil fakat ileride ona çok yarayacak, emin ol. Ayrıca aynı paraya neden daha düşük donanımlı sistemi satın alasın ki? Hele ki iki donanım arasında performans farkı cidden mevcutken.

Kendim bir mühendislik öğrencisi olduğum için söylüyorum. Ekran kartı şimdi değil fakat ileride ona çok yarayacak, emin ol. Ayrıca aynı paraya neden daha düşük donanımlı sistemi satın alasın ki? Hele ki iki donanım arasında performans farkı cidden mevcutken.
Aynı paraya değil aralarında 2000TL fiyat farkı var.

Geri
Yukarı