Mühendislik için bilgisayar önerisi

Arkadaşlar bütçede sorun yok benim isteğim piyasadaki en ucuz olanı idarelik kullanacağım ve de kullanılan uygulamaları bilmiyorum.

@SczWhen, işte neyin n'olduğunu bilmiyorsunuz. Üniversitede bununla ilgili, yetkili kişilerden edineceğiniz bilgilendirme ile buraya danışırsanız daha iyi bir tavsiyede bulunabiliriz. Yoksa yanlış bir tercih yapmanız oldukça olasıdır.

Sana önerim laptop seçerken bu uygulamalar için ekran kartının güçlü olmasına gerek yok. RAM'in 16 GB be ustü olması ve güçlü bir AMD işlemci seçmen olur Intel pil performansını kötü etkiler. Bir bütçen varsa söylersen ona göre bir cihaz önerebilirim.

Konu sahibi ben değilim ben de mühendislik öğrencisi olduğum için söyledim.

Aksine Intel işlemciler çok daha stabil çalışıyor mühendislik programlarında. AMD Ryzen serisi işlemcili laptop kullananların fanları helikopter gibi çalışıyor. İşlemci kafasına göre bir anda Turbo frekansa çıkıyor bir anda düşüyor falan kararsız çalışıyor.

Aksine Intel işlemciler çok daha stabil çalışıyor mühendislik programlarında. AMD Ryzen serisi işlemcili laptop kullananların fanları helikopter gibi çalışıyor. İşlemci kafasına göre bir anda Turbo frekansa çıkıyor bir anda düşüyor falan kararsız çalışıyor.

Bilgilendirme için sağ ol. O zaman yeni bir PC araştırayım.

Hocam şöyle bir sistem buldum. Matlab ve benzeri uygulamalar için gayet yeterli gibi sen direkt uygulamaları kullandığından daha iyi bilirsin sence iyi midir? https://www.akakce.com/laptop-noteb...s-15-6-full-hd-notebook-fiyati,413793386.html

Bilgilendirme için sağ ol. O zaman yeni bir PC araştırayım.

Hocam şöyle bir sistem buldum. Matlab ve benzeri uygulamalar için gayet yeterli gibi sen direkt uygulamaları kullandığından daha iyi bilirsin sence iyi midir? Lenovo V15 G3 82TT008PTX i5-1235U 16 GB 512 GB SSD Iris Xe Graphics 15.6" Full HD Notebook Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

U serisi evet yeterli ama H serisi olsa daha iyi olurdu işlemci. Bütçe bu civardaysa alınabilir ama şu tarz ekran kartlı model alması daha iyi olur.

U serisi evet yeterli ama h serisi olsa daha iyi olurdu işlemci. Bütçe bu civardaysa alınabilir ama şu tarz ekran kartlı model alması daha iyi olur.

Öneri isteyen arkadaş idare etmelik ve olabildiğince düsük fiyat olmasını istemiş o yüzden u serisi öneriyim dedim. Ama bununla pek fiyat farkı yok gibi bu daha mantıklı.

@SczWhen, işte neyin n'olduğunu bilmiyorsunuz. Üniversitede bununla ilgili, yetkili kişilerden edineceğiniz bilgilendirme ile buraya danışırsanız daha iyi bir tavsiyede bulunabiliriz. Yoksa yanlış bir tercih yapmanız oldukça olasıdır.
Üniversitedeki yetkili kişilere ulaşmaya uğraşmak yerine burdan direk bu işlerle birebir temasta bulunan öğrencilerle iletişime geçmek daha cazip geldi kusura bakma.
U serisi evet yeterli ama H serisi olsa daha iyi olurdu işlemci. Bütçe bu civardaysa alınabilir ama şu tarz ekran kartlı model alması daha iyi olur.

Bu önerdiğiniz bilgisayar hem ekran kartınında olması bakımından hemde fiyatı açısından uygun ekran kartsız alacağıma 5K daha verip ekran kartlı modellerden almak daha mantıklı geldi en azından boş zamanlarımda belki oyun oynamaya tekrardan başlarım.

Geri
Yukarı