Mühendislik için Lenovo IdeaPad Gaming 3 15ARH7 vs HP Victus 16-S0031NT

yenilaptop

Yoctopat
Daha fazla  
Mühendislik öğrencisiyim okul için laptop bakıyorum. Oyun oynama ana amacım değil, oyun bilgisayarı olsun diye almıyorum ama sonra fikrim değişebilir.
Önümde iki seçenek var:
Bir tanesi Lenovo IdeaPad Gaming 3 15ARH7 82SB00B4TX 15.6" 120 Hz, FHD, AMD Ryzen 5 6600H, 8 GB RAM (DDR5), 512 GB SSD, RTX 3050 Ti 4 GB GDDR6.

Diğeri ise HP Victus 7Z596EA 16-S0031NT AMD Ryzen 7 7840HS, 16 GB DDR5, 512 GB SSD, RTX 3050 6 GB, 16.1" 144Hz FHD.
Lenovo'yu tercih edersem RAM'ini 16'ya yükselteceğim. Lenovo RAM ile toplamda 24.300 TL, HP ise 25.999 TL.

Hangisini alırdınız?

Lenovo: https://www.hepsiburada.com/lenovo-...4gb-gddr6-freedos-82sb00b4tx-pm-HBC00004MD3SA
HP: https://www.hepsiburada.com/hp-vict...lgisayari-pm-HBC00004O3XWH?magaza=Tekramarket

Son düzenleyen: Moderatör:
Maksimum bütçeniz nedir? Attıklarınızdan biri 25 öbürü 30k.
ikisine de yeni zam gelmiş maalesef ama bu sitelerde benzer fiyattalar hala
bütçem ise 25-26 bin TL daha üzerine çıkmak istemiyorum

Ryzen 7 7840HS'li modelin fiyatı uygun geldi işlemcisine göre ama 3050 Ti daha önemli bir parça mıdır benim kullanımım için acaba?

Son düzenleme:
Bütçeni buna arttırabilir misin?

Bütçeni buna arttırabilir misin?

yastık altındakileri bozdurmam gerekir biraz zorlar ama iyi bir yatırım olduğunu düşünüyorsanız yapabilirim sanırım.
bir de aynı özelliklerde bir hp victus var nedense hp ve lenovo acerden daha iyi olurmuş gibi geliyor muhtemelen birazcık daha pahalı oldukları için öyle düşündürtüyor. görebildiğim farklar acerin biraz daha ağır olması ve hplerin bataryalarının whsinin ikisinden de daha yüksek olması ama inceleme videosu vs. izlemedim acer nitro 5 hakkında.

Yatırımdan ziyade daha uzun vadeli olur, ileride oyun için kullanmak isterseniz veya GPU lazım olursa. Lenovo'nun şu an düşük fiyatlarda rakip edebilecek cihazı yok, fiyatları uçuk. Victus'un temel artısı Nitro'ya karşı pil ömrü evet.

IdeaPad Gaming 3 modelleri bu fiyatlarda karşıma çıkıyor aslında önermez misiniz onları?

Bende var ekranda ölü piksel var diğer alanlarda da vardı ama önemsememiştim eğer kafama takarım dersen bakma bile.

Yeni konular

Geri
Yukarı