Mühendislik laboratuvar raporu nasıl yazılır?

484873

Decapat
Arkadaşlar merhaba. Makine mühendisliği laboratuvarı ile ilgili rapor yazmamız gerekiyor. Raporuuz francis türbin deneyi ile ilgili olacaktır. Örnek rapor vesaire bir belge bulunan arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim.

Bölümümüz aynı değil ancak ben laboratuvar raporu hazırladığımda hazırladığım bölümler;

Deney adı.
Deneyin amacı.
Yöntem.
Sonuç.

Şeklinde olmuştu. Rapor şemasını mı yoksa turbin deneyine özel mi sorduğunu belirtmediğin için bu şekilde yazdım. İnternette araştırma yaparsanız zaten bazı üniversiteler bunları paylaşıyor. Formülleri vs. eklersiniz.

Bölümümüz aynı değil ancak ben laboratuvar raporu hazırladığımda hazırladığım bölümler;

Deney adı.
Deneyin amacı.
Yöntem.
Sonuç.

Şeklinde olmuştu. Rapor şemasını mı yoksa turbin deneyine özel mi sorduğunu belirtmediğin için bu şekilde yazdım. İnternette araştırma yaparsanız zaten bazı üniversiteler bunları paylaşıyor. Formülleri vs. eklersiniz.
Genel olarak bir rapor şeması da olsa olur hocam. Fikir sahibi olmak adına

Yazdığım gibi bölümlere ayırın deneyde kullanılan formülleri vs. de ekleyin özellikle sonuç bölümünün önemli olduğunu düşünüyorum. Bu tarz deneylerde tablo da gerekebiliyor. Zamana göre gözlem ile elde edilen veriler vs.

Yeni konular

Geri
Yukarı