Mühendislik ve oyun için 6000 TL laptop tavsiyesi

Plesarazj

Decapat
Daha fazla  
Ben inşaat mühendisliği öğrencisiyim.
Max. bütçem 6000 TL fakat ben yine de 5500 TL'yi çok geçsin istemiyorum. AutoCad tarzı programlar kullanacağım, bunları rahatlıkla kaldırmasını istiyorum. Oyun olarak CS:GO, Paladins ve Overwatch oynamayı düşünüyorum. Laptopun beni 4-5 yıl götürmesini istiyorum. Uygun laptop tavsiyelerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
İ8. nesil işlemcili ve GTX 1050 ekran kartlı GL63 kalite+ sağlamlık olarak sizi rahatlıkla 4-5 sene götürür.

MSI GL73 8RC-065XTR Intel Core i5 8300H 8GB 1TB GTX1050 Fiyatı

Özellik bakımından gayet hoş fakat içerisinde HDD yok bu sıkıntı çıkarır mı ? HDD 389 lira ekliyor fiyata. 3-4 aylığına 256GB SSD beni götürür mü sonra HDD taktırırım. Bu arada monater laptoplar nasıldır kalite olarak, ısınma olarak daha önce hiç kullanmadımda.
İ8. nesil işlemcili ve GTX 1050 ekran kartlı GL63 kalite+ sağlamlık olarak sizi rahatlıkla 4-5 sene götürür.

MSI GL73 8RC-065XTR Intel Core i5 8300H 8GB 1TB GTX1050 Fiyatı
SSD yok onu benim eklemem lazım ve fiyatı biraz yüksek indirime girince bakacağım. Peki sizce TN panel olması çok sıkıntı çıkarır mı ?
Autocad ağır bir donanım ihtiyacı olan bir program değil. Autocad tarzı derken kasttettiğin diğer programların ve AutoCAD'in sitesinde zaten min. ve tavsiye edilen donanım ihtiyacı yazar.
Kullanacağım programlar işlemci odaklı çalışıyor o konuda biraz kararsız kaldım. Bazı tanıdıklarım illa i7 al diyor bazıları sıkıntı olmaz i5 al diyor bu yüzden sizlere sormak istedim.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı