Mülakatta dikkat edilmesi gerekenler

Makaleler
34
Yer
İstanbul/Üsküdar
Daha fazla  
Meslek
Active Directory - Security Uzmanı
Profil Kapağı
1522600635
Stajyer başvurumu yaptım, yarın mülakat için KOÇ'un bir firmasına, holding tarzı bir iş merkezine gideceğim.

Mülakatta beni zora sokmaya çalışacaklardır :) Mesela ne yapabilirler ?
Hazırlıklı gitmek istiyorum, karşılarında dımdızlak kalmak istemiyorum.

Sizi tecrübeleriniz ne yönde ? Çok meşhur sorular vardır. Ne tür cevaplar vermem gerekir ?

Soruları bilmem ama karşılarında rahat durun. Ellerinizi arkanıza koymayın. Göz temasını kesmeyin. Ben gitmedim ama arkadaşım bu tür mülakata gitti. Bana söylediği şeyler bunlar.

Davranışlarımız, normal hayat'ta nasılsa öyle olmalı. Çünkü insan kaynakları uzmanları çalışma arkadaşlarının doğal olmasını beklerler. Tabii ki okul arkadaşlarıyla yaşanılan doğallıktan söz etmiyoruz. İnsan kaynaklarının istediği, iş hayatındaki doğallıktır; gergin, fazla mesafeli bir ilişki değildir.

Birinin konuşurken jest ve mimik kullanmaması mümkün değildir. Ama bu jest ve mimikleri abartmamak gerekir. Abartılı hareketler karşı tarafı rahatsız edecektir. Sözümüzü destekleyen jest, mimik ve beden diline ihtiyaç vardır.

Daha fazlası

Video

Açıkçası stajda alacağım para önemli değildir. Bahsi bile açılırsa önemli değil, halledilir der geçeceğim.

Neyse artık zaman geldi çattı :) Bakalım ne olacak.
Gökhan bey çay kahve alır mıydınız ? Beslenme çantamda vardı zahmet etmeyin falan :) :)

Ben iki gün gönce bir mülakata girdim iş ile ilgili bir soru sordu diğerleri sosyal hayatın var mı, okuduğun okuldan memnun musun gibi sohbet içerikliydi geçti.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı