Telefon Takaslarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Charmander1903

Kilopat
Yer
Kocaeli
İkinci el iki telefonu takaslayacağız ama karşımdakini tanımıyorum, cihazın kozmetik durumu, IMEI sorgulama yapacağım takastan sonra benim bir sözleşme gibi bir şey yapmam gerekiyor mu? Yaparsam nasıl yaparım?

Telefonu kontrol ederken dikkat etmem gereken noktalar neler? Ayrıca karşımdaki kişi cihazın garantili ve faturasının olduğunu söylüyor ama faturanın kopyasını verebilirmiş, orijinali yokmuş ve fatura şirket adına kesilmiş, eğer taksitli olarak aldıysa taksiti bitmeden benle takaslarsa ödemeyi o yapmaya devam mı ediyor?

Taksit konusunda size olumsuz bir durum yansımaz.
Ancak olur da garantiden değiştirmek zorunda kalırsanız firma sizden iade faturası isteyecektir bu noktada başınız derde girebilir. İade faturasını sadece şirket kesebilir.
Mutlaka aldığınız kişinin kimlik fotokopisini alın.

Taksit konusunda size olumsuz bir durum yansımaz.
Ancak olur da garantiden değiştirmek zorunda kalırsanız firma sizden iade faturası isteyecektir bu noktada başınız derde girebilir. İade faturasını sadece şirket kesebilir.
Mutlaka aldığınız kişinin kimlik fotokopisini alın.
Peki. Para iadesi olacak diyelim fatura şirket üzerine veya şahıs üzerine hesaba para yatırılacaksa onun hesabımamı benim verdiğim hesaba mı yatar ? İade faturasını sadece şirket keser felan dedim anlamadım orasını.

Neden takasa giriyorsun bilmeden bu işleri? Hele ki şirket adınaymış, bir şey olsa başın ağrıyacak belli. Elindekini sat üstüne koy istediğini kendin al bence.

Neden takasa giriyorsun bilmeden bu işleri? Hele ki şirket adınaymış, bir şey olsa başın ağrıyacak belli. Elindekini sat üstüne koy istediğini kendin al bence.
Riske girmez mi diyorsun adam faturayı şirket adına kestirmiş arada fiyat farkı 600TL 2.el satarken böyle bir sıkıntı olur mu ? Satarken sözleşme felan yapmam gerekiyor mu ?

Eğer fatura şirket adına ise yetkili servis iade ya da değişim durumunda seninle muhatap olmaz şirketten iade faturası ister parayı asla sana ödemez iade faturasını getiren firmaya para iadesi yapar.

Riske girmez mi diyorsun adam faturayı şirket adına kestirmiş arada fiyat farkı 600TL 2.el satarken böyle bir sıkıntı olur mu ? Satarken sözleşme felan yapmam gerekiyor mu ?
Sözleşme yapmıyorsun, o yüzden de tehlikeli zaten alan kişi için. Sen parayı önce aldığından dolayı satarken, riskin yok gibi bir şey.

Bence adam şirketin telefonunu sana yutturmaya çalışıyor.

Sözleşme yapmıyorsun, o yüzden de tehlikeli zaten alan kişi için. Sen parayı önce aldığından dolayı satarken, riskin yok gibi bir şey.

Bence adam şirketin telefonunu sana yutturmaya çalışıyor.
Bana da öyle geldi vazgeçtim.
Sattıktan sonra fatura benim adıma olduğu için sattığım kişi kötü biri olsa benim için yine sıkıntı olmaz di mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Banada öyle geldi vazgeçtim.
Sattıktan sonra fatura benim adıma olduğu için sattığım kişi kötü biri olsa benim için yine sıkıntı olmaz di mi?
Yasa dışı kullanım durumunda hat sahibinin başı girer derde yani sana bir şey olmaz. Parayı önce sen alırsın satama durumunda o yüzden her türlü güvendesin.

Yasa dışı kullanım durumunda hat sahibinin başı girer derde yani sana bir şey olmaz. Parayı önce sen alırsın satama durumunda o yüzden her türlü güvendesin.
Satışta sözleşme yapmaya gerek yok o zaman satıcıysam alıcı isterse yapabilir, takas sıkıntılıymış, tamamdır teşekkürler bilgi için yani satan kişi hiçbir türlü sıkıntıya girmiyor anladığım kadarıyla, telefon bylock felan uygulamadan yakalanırsa da yine hat sahibini bağlar di mi? :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı