Müslüm Filmi

OlkyNs

Decapat
Makaleler
73
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Müslüm Gürses'in hayatını baştan sona en ince detayına kadar alan film arkadaşlar. 26 Ekim'de sinemalarda yerini alan film, şimdiden büyük bir izleyici kitlesine sahip oldu. Kurgusu, senaryonun ilerleyişi, vs. muhteşemdi. Özellikle seçilen oyuncular tam karaktere oturtulmuş bir haldeydi. Eğer gitmediyseniz kesinlikle tavsiye ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gitmek nasip olmadı. İnşallah en kısa zamanda izlerim. Bence Türkiye'nin en iyi sanatçısıdır Müslüm Gürses. Çünkü adını yazdırmadığı müzik tarzı kalmadı gibi bir şey ve sesi de çorap gibi her şeye oturuyor. Benim favorim "Hani Söz Vermiştin Bana" adlı eseridir.

Müslüm Gürses'in hayatını baştan sona en ince detayına kadar alan film arkadaşlar. 26 Ekim'de sinemalar da yerini alan film, şimdiden büyük bir izleyici kitlesine sahip oldu. Kurgusu, senaryonun ilerleyişi, vs. muhteşemdi. Özellikle seçilen oyuncular tam karaktere oturtulmuş bir haldeydi. Eğer gitmediyseniz kesinlikle tavsiye ederim.

Bugun gidip hayranlikla izledigim kazık kadar adamların 5 yasindaki cocuk gibi agladigina sahit oldugum mukemmel otesi bir film.

Bugun gidip hayranlikla izledigim kazık kadar adamların 5 yasindaki cocuk gibi agladigina sahit oldugum mukemmel otesi bir film.
Hocam ben de gittiğimde ağlayan çok oldu. Ben de zor tuttum kendimi ağlamamak için.

Yıllarca hiç arabesk dinlemeyen hatta arabeski kıro işi diye kötüleyenler bu filmden sonra Müslüm'cü ve arabeskçi olup çıkarsa başımıza hiç şaşırmam. Onlar da anca filmlerde havalı oluyor diye dinlerler zaten. Mesele, filmler sayesinde olmadan da Müslüm babayı ve diğer arabesk sanatçılarını da dinlemektir zaten.

Timuçin Esen'in yorumuyla "İtirazım Var" parçası da eklenmiş. Eminim bir çok kişi bunun eklenmesini bekliyordu.

Yıllarca hiç arabesk dinlemeyen hatta arabeski kıro işi diye kötüleyenler bu filmden sonra Müslüm'cü ve arabeskçi olup çıkarsa başımıza hiç şaşırmam. Onlar da anca filmlerde havalı oluyor diye dinlerler zaten. Mesele, filmler sayesinde olmadan da Müslüm babayı ve diğer arabesk sanatçılarını da dinlemektir zaten.

Size fazlasıyla katılıyorum ama eklemek istediğim bir şey var. Arabesk ile ve Müslüm Gürses ile tanışmamış olan insanlar da var. Dinleyenleri kro olarak görmese de güzel bir fikri olmayan insanlar da var bu konuda. Örneğin ben. Müslüm Gürses'i ve bazı şarkılarını bilir ve severdim fakat hiç bir zaman bir hayranlığım olmadı. Nasıl bir kişi olduğunu da bilmiyordum. Filmden sonra kendime "Ben nasıl böyle bir adamı gözümden kaçırdım?" sorusunu sordum. Kendisini araştırdım ve daha çok dinledim. Daha çok da sevdim. :D

Bu tarz filmler sayesinde bazı insanlar havalara girip söylediğiniz tepkileri verecekler. Veriyorlar hatta. Fakat bu filmler sayesinde o güzel insanlarla hiç tanışmamış olan kimseler de tanışmış, öğrenmiş, sevmiş olabiliyor.

Film severler bu filme gitmeli. Bir hayat ancak bu kadar film olabilir. Karakterler de çok emek vermiş belli ki. Söylediği şarkıların hayatının bir parçası olduğunu öğrenmiş oldum.

Yıllarca insanların ön yargılarını kırmaya çalıştım "müslüm baba sadece jiletçilere ait değil" diye. adamlar tek filmde başardı bunu kırmayı.. keşke baba hayattayken çekilseydi.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı