Müstakil sitede altyapı problemi

Bulunduğumuz bölgede iş yerimiz var, orada ADSL kullanımda ve değerler sabit. Bölgeden bölgeye değişebiliyor. Müdürlük de altyapı yok diyor. Daha iyi anlayacak bir merci yok mudur?

Emin misin? Kuzenim ADSL kullanıyor kimsenin kullanmadığı saate bile zıplıyor ki modemden şüphelendik. Fakat modemdede sıkıntı yok bende kullandık ben VDSL kullanıyorum. Bende ping zıplaması olmaz denedik hiçbir sıkıntı yoktu. Zamanında bende ADSL kullandım ve ping hiç stabil değil. Kuzenimin hat değerlerine bakıyoruz ADSL altyapı iyi. VDSL altyapı şu an bizde hız bakımından kötü.

Müdürlüğe git en iyi onlar cevap verirler sana.
Eminim demeyeyim çünkü çok fazla etmen var pingi etkileyen fakat halihazırda Superbox ve ADSL kullanan arkadaşım var. Ben de VDSL kullanıyorum ping sorunum neredeyse hiç yok. 5-6 maçta bir 10 saniye çıkar iner sadece. Superbox kablolu olmadığı için ping konusunda pek verimli olmuyor. Laptopu Wi-Fi'a bağlayıp oynuyormuşsun gibi olduğunu söyledi arkadaşım.

Bizimki Turkcell Superbox değil, baz istasyonu uzak olduğu için bağlamadılar. Türk Telekom'un sunduğu kablosuz internet hizmeti. Superbox ile benzer olduğu için öyle söyledim ama Türk Telekom'da olan hizmet telefonlarla aynı 4.5G altyapısı üzerinden çalışıyor yani daha berbat. Ne yapıp edip kurtulmam lazım. Ayrıca bu diğer apartmandaki altyapı hangi şirkete ait bilmediğim için kime gideceğimi de bilmiyorum. Yok mudur şunu yap şuraya git diyecek birisi?

Geri
Yukarı