Müzik dinlemek için hybrid kulak üstü kulaklık önerisi

ayalkin

Hectopat
Merhabalar gençler. Yolda giderken, spor yaparken Bluetooth ile, evdeyken veya başka bir koşul altında kablo ile dinleyebileceğim bir kulaklık arıyorum. Her şeyden önemlisi ses kalitesi. Ne kadar iyi ses verebilirse o kadar memnun olurum. Fiyat aralığı olarak net bir şey söyleyemiyorum çünkü bu tarz bir kulaklığın piyasasını bilmiyorum. Gene de uçuk kaçık olmayan düşük fiyatlar olursa sevinirim. Fiyat performans iyi olur.

Daha spesifik talepleriniz olmalı, yoksa her türden farklı öneriler gelecektir, bu da kafanızı daha çok karıştırır.

Mesela ses izolasyonu konusu, dışarı ses vermesi sıkıntı çıkarır mı?
Gürültü engelleme özelliği sizin için gerekli mi? Aktif veya pasif gürültü engelleme, hangisi?

Hoşlandığınız müzik türleri nedir?
Taşınabilir DAC kullanmayı düşünüyor musunuz?
Hangi cihazlar ile kullanacaksınız?
En önemlisi de bütçe, üst limit belirleyin kendinize, yoksa çok uçuk fiyatlı öneriler ile karşılaşma ihtimaliniz var.

Dikkat çekmeyi seven biri değilim. O yüzden dışarı ses vermemesi en temel işlevi olmalı. Gürültü engelleme özelliği güzel olabilir ama dışarıda ne kadar işe yarayabilir ona emin değilim. Genelde rock ve metal dinliyorum ama bazı zamanlarda soft şarkılar veya enstrümantal müzikler dinlediğim oluyor. DAC kullanmayı bugüne dek hiç düşünmedim. Düşünmüyorum da. Genelde telefon ile kullanacağım ara ara bilgisayar ile de belki kullanabilirim. En üst limit 500. Fiyat ne kadar aşağıda olursa o kadar iyi olur tabi. Son olarak hem kablolu hem de Bluetooth ile kullanılabilir olmalı.

JBL T700BT modeli de olabilir.

Bütçenizi aştığının farkındayım fakat daha düşük modeller mantıklı gelmedi.
Alternatif marka ve modeller vardır mutlaka, iki ürünü de kullanmadım, şimdilik başka model bulamadım.

Geri
Yukarı