Müzik dinlerken oyunlarda FPS dropları

lowlow

Hectopat
Merhabalar, format attıktan sonra bu tarz saçma sapan olaylar olmaya başladı. Hem CS:GO'da hem Valorant'ta hem de League of Legends gibi oyunlarda klavyede bulunan FN + F3 ile ses yükselttiğimde veya herhangi bir tuş ile Spotify veya diğer platformlarda şarkı ve video geçişlerinde aşırı derece FPS düşmesi yemekteyim. Özellikle LoL'de. Sorun ne olabilir?

Örneğin Netflix'den diziyi başlattığımda olan FPS düşmesi, 80 ve 60'lara kadar düşüyor.

fff.png

Birkaç saniye geçtikten sonra FPS düzeliyor. LoL'de aldığım FPS Very High'da 300 ile 150 arasında almaktayım.

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Belki screenshot tuşu ile aynı tuştadır bazı oyunlarda screenshot alınca oyun donabilir veya FPS düşmesi yaşanabilir. Hem söylediğiniz FPS'ler çok kötü değil ben 30 FPS ile oynuyorum LoL'ü sorun etmeyin bence.

Tam ekrandan bir anda başka bir uyguluma girerse araya böyle olması çok normal.
Sisteminiz de god Level bir şey değil gibi.
FPS değerleniriz çok yüksek değil.
kısaca normal.
Format olayına gelirsek, Windows 10 başka bir modeli olabilir.
Home, Pro gibi.
Ya da eski windowsunuzun oyun ayarları, senkronize ayarlarından olabilir.

Belki Xbox Gamebar, Netflix gibi arka plan uygulamarı açıktır. Bunları arama çubuğuna "Arka plan uygulamaları" yazarak kapatabilirsiniz.

Oyun oynarken arkada netflix, spotify gibi uygulamalar açık olmasın. Kapat. Ani fps düşüşü yapıyor.
Pardon da şarkıyı nasıl dinleyeceğim? :)
Belki screenshot tuşu ile aynı tuştadır bazı oyunlarda screenshot alınca oyun donabilir veya FPS düşmesi yaşanabilir. Hem söylediğiniz FPS'ler çok kötü değil ben 30 FPS ile oynuyorum LoL'ü sorun etmeyin bence.
Sizler 30 FPS ile oynuyorsunuz buna yapabileceğim bir şey yok. SS ile alakalı bir durum değil.
Tam ekrandan bir anda başka bir uyguluma girerse araya böyle olması çok normal.
Sisteminiz de god Level bir şey değil gibi.
FPS değerleniriz çok yüksek değil.
kısaca normal.
Format olayına gelirsek, Windows 10 başka bir modeli olabilir.
Home, Pro gibi.
Ya da eski windowsunuzun oyun ayarları, senkronize ayarlarından olabilir.
Eskiden böyle bir şey yoktu format attıktan sonra bu durum oluştu. Ve son GeForce güncellemelerinden sonra.
Belki Xbox Gamebar, Netflix gibi arka plan uygulamarı açıktır. Bunları arama çubuğuna "Arka plan uygulamaları" yazarak kapatabilirsiniz.
Hepsi açık durumdaymış şimdi tekrar deniyorum.

Nvidia sürücüsünden kaynaklı olabilir. Son birkaç haftadır benim de başıma gelmeye başladı bu durum. Ses açıp kısma yaptığımda anlık olarak 3-5 FPS düşüyor.

Şunu demek istedim drop yediğinizde aldığınız FPS değeri çok düşük değil.
Aldığım değere göre çok düşük. :)
Nvidia sürücüsünden kaynaklı olabilir. Son birkaç haftadır benim de başıma gelmeye başladı bu durum. Ses açıp kısma yaptığımda anlık olarak 3-5 FPS düşüyor.
NVIDIA sürücüsünü kaldırıp güncel halini kurdum sitesinden fakat bir faydası olmadı..

Ekran görüntüleri:
Şarkı geçmeden veya windows ses kısma gibi şeyler yapmadığımda 300'e kadar alabiliyorum.
Adsız.png

Vee işte o an..
Adsız2.png

Oyun içi görüntüler:
video.png
video2.png

Yeni konular

Geri
Yukarı