Müzik prodüksiyonu için MacBook önerisi

Pek uzun seneler gitmez klasik Apple sistemi. En fazla 1-2 sene içinde pil hızlı gidiyor diye servise vermek istersin değişim için ve 56-60k arasında i9-13900hx ve 4070 140W çok sağlam sistem var ve 13900hx, Apple M3 Max ile yarışıyor bilgine ek olarak 2.5k ekran ve 24 GB RAM ellerinden öper.

Ufak bir düzeltme "hiçbir laptopun pili uzun seneler gitmez"

Pek uzun seneler gitmez klasik Apple sistemi. En fazla 1-2 sene içinde pil hızlı gidiyor diye servise vermek istersin değişim için ve 56-60k arasında i9-13900hx ve 4070 140W çok sağlam sistem var ve 13900hx, Apple M3 Max ile yarışıyor bilgine ek olarak 2.5k ekran ve 24 GB RAM ellerinden öper.

Bu da iyi duruyor hocam hatta fazla bile inceleyeceğim teşekkürler.

Peki Air ve Pro arasında dağlar kadar fark var mı o aradaki fiyatı verecek kadar? Ayrıca Air daha hafif ve ince öyle bir avantajı da var.

Kendi istediklerinize göre karşılaştırabilirsiniz hocam. Ama sizin için Air daha iyi olur gibi.

Anladım teşekkürler. Fakat çoğu indirim eğitim indirimli ben mezunum yararlanamayacağım sanırım ama yine de diğer sitelere nazaran fiyatlar daha uygun gibi.
Ailenizde üni öğrencisi felan varsa ürünü ve hesabı onun üzerine açıp alabilirsiniz sorunsuz.

1-2 senede çöp olur diyerek lütfen yanlış bilgilendirme yapmayın. 2015 Macbook Pro ve 2022 M2 Macbook Pro cihazım var. 2015 cihazımın pil döngüsü 400'e yaklaştı ve bataryası halen sapasağlam. Normal kullanımda en az 3-4 saati görüyor. Sürekli şarjda kullanıyorum ve Macbook gücü direkt olarak bataryadan değil elektrikten alarak batarya sağlığını koruyor. Bataryayı düzgün kullandıktan sonra Windows cihazlar gibi bataryanız çöp olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı