Müzik seti AUX boğuk ses sorunu

Baha6822

Centipat
Merhaba.
1.5 yıl önce ikinci el bir Philips FT1395 müzik seti aldım ve buna ek olarak bir tane de tamamen uyumlu Philips FP9510 pikap aldım.

Müzik setinin arkasında 3 adet ses giriş yeri var bunlar;
AUX
Phono
CD

Ben pikapı CD girişine takip müzik setinden de CD'yi seçince ses gayet iyi fakat pikapı phonoya takınca aşırı boğuk. sanki bass boosted dinliyormuşum gibi oluyor.
Sadece pikapı değil phonoya AUX kablo takınca da boğuk ses geliyor.

Bunu nasıl düzeltebilirim?
Merhaba.
1.5 yıl önce ikinci el bir Philips FT1395 müzik seti aldım ve buna ek olarak bir tane de tamamen uyumlu Philips FP9510 pikap aldım.

Müzik setinin arkasında 3 adet ses giriş yeri var bunlar;
AUX
Phono
CD

Ben pikapı CD girişine takip müzik setinden de CD'yi seçince ses gayet iyi fakat pikapı phonoya takınca aşırı boğuk. sanki bass boosted dinliyormuşum gibi oluyor.
Sadece pikapı değil phonoya AUX kablo takınca da boğuk ses geliyor.

Bunu nasıl düzeltebilirim?
Arkadaşlar başka sitelerden daha detaylı araştırmalar yaparak phono Yani pikap girişinin sesi daha detaylı vermek için bazı ayarlar yaptığını öğrendim yani sesi yükseltince ses bozuluyor haliyle cihazda anormal bir şey yok bu yüzden bana ses boğuk geliyormuş

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı