Müzikten alınan zevki artırma yolları

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Misal; seviyorsan "Dream THEATER - The looking Glass" şarkısı;

Senin şu anda ruhani, benim ise formüllerle gördüğüm şarkı şu şekilde;

Ton: Mi majör
Genelde Ionian ve Lydian tonalite.

Şarkı lydian riff ile başlıyor,
Verse bölümünde, Mi majörün ilgili minörü olan Do# minör tona geçiş var. Gitar suspended akorlarla çalarken Klavye harmonize ediyor.
Nakarat öncesi bölüm ton La Majöre modülasyon.
Solo bölümde ton modülasyonu ; La majör
Giriş; Do#dorian
C#m add9 akoru üstündeyken Do# minor Pentatonic.
La Majör üstünde LA majör7 arpeggio
Yine C#m üstündeyken C# Phrygian
Nakarat ton F#minör (Gene lanet olası modülasyon!)
Allah yardım etsin size hocam. Müzisyenlik gözümde artık daha zor görünüyor ama bu hayallerimden vazgeçmek demek değil benim için.

Bu arada @Single_factor hocam size ulaşabileceğim herhangi sosyal medya ve ya Discord hesabınız var mı? Bu işlerde çok bilgili ve tecrübeli görünüyorsunuz, Sizden birazcık bilgi ve ya tecrübe taneciği kadar bile alsam benim için yararlı olacaktır.

( Hocam bilmediğim bir sebepten dolayı yazarken sanki biraz alaycı bir tavırla yazılmış gibi durdu cümle, size herhangi bir saygısızlık yapma amacım yok, aksine size saygım çok arttı.)
Allah yardım etsin size hocam. Müzisyenlik gözümde artık daha zor görünüyor ama bu hayallerimden vazgeçmek demek değil benim için.

Bu arada @Single_factor hocam size ulaşabileceğim herhangi sosyal medya ve ya Discord hesabınız var mı? Bu işlerde çok bilgili ve tecrübeli görünüyorsunuz, Sizden birazcık bilgi ve ya tecrübe taneciği kadar bile alsam benim için yararlı olacaktır.

( Hocam bilmediğim bir sebepten dolayı yazarken sanki biraz alaycı bir tavırla yazılmış gibi durdu cümle, size herhangi bir saygısızlık yapma amacım yok, aksine size saygım çok arttı.)
Müzikal gerizekalı çıktım artık imkansız gibi görünüyor müzisyenlik.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı