Muhabbet Kuşları İçin Akıllı Yemlikler Ne İşe Yarıyor?

LeViAcKeRMaN

Megapat
Yer
KaPTaN LeVi
Yemlerin kabuğu içinde duruyor dışarı atmıyor. Bunu sürekli karıştırmak gerekiyor. Bir süre sonra sıkıyor. Bunun kolay yolu yok mu?Tek ben yapıyorum 3 tane kuş ve 2 tane kafes var. 4 tane yemliği karıştırmak zor oluyor. Siz nasıl yapıyorsunuz bu işi?

Siz nasıl yapıyorsunuz bu işi?
Uzun süredir Muhabbet Kuşu besliyorum. 2 tane kuşum var yemleri günlük değiştiriyorum, ve değiştirmekte gerekli içindeki yemler yenmiş veya yenmemiş olsun. Ben üşenmeden yemlerini her gün değiştiriyorum benim için bir sıkıntı olmuyor.

Uzun süredir Muhabbet Kuşu besliyorum. 2 tane kuşum var yemleri günlük değiştiriyorum, ve değiştirmekte gerekli içindeki yemler yenmiş veya yenmemiş olsun. Ben üşenmeden yemlerini her gün değiştiriyorum benim için bir sıkıntı olmuyor.

4 yada 5 senedir duruyor kuşlar artık yoruldum :dikkatli:Kış ayı diye peteklerin oraya koydum ama orada bakımları daha zor oluyor. Bir de kafesleri ortadan kestim tellerini birbirine bağladım tek kafes yaptım. Ama ortasında kapı var 4 tane kuşum varken açıyordum baskın dişi kuşum öldü o öldükten sonra kavga etmeye başladılar sonra ayırdım. 2 dişi 2 erkek vardı. Şimdi 1 dişi 2 erkek kaldı.

Bizim evde 3 tane vardı çok severdim annem ikisini birine vermiş şimdi bir tane mavi dişi kaldı bende ona arkadaş arıyorum tek kalmasın ya birine vericem yada artık kuşundan sıkılan evden atan biri bulursam yanına alıcam.

Bizim evde 3 tane vardı çok severdim annem ikisini birine vermiş şimdi bir tane mavi dişi kaldı bende ona arkadaş arıyorum tek kalmasın ya birine vericem yada artık kuşundan sıkılan evden atan biri bulursam yanına alıcam.

Kuş almak istiyorsan bu biraz şans işi.Tek bir tanesi elime geliyordu hepsi büyük kuşlar hiçbiri yavru değildi. Eski sahipleri eğer sevgi göstermişse sana alışıyor eline falan geliyor. Diğer 3 hiç elime gelmiyordu. Onların pek sevgi görmediği kesin. Buna dikkat etmekte fayda var. Çünkü korkularını aşamıyorlar öyle gidiyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı